Pripojte sa k nám na Facebook a získajte najlepšie informácie o počasí !

Mrazy dnes vystrieda sneženie. Sneh napadne na celom území

img
Extrémnym mrazom je koniec. Cez naše územie postúpi front, ktorý zmierni mrazy a prinesie aj zrážky. Na celom území bude snežiť
Slovensko |

Nasledujúce hodiny prinesú na naše územie zmenu počasia. Extrémnym mrazom na niekoľko dní odzvoní. Teploty pod -20°C sa síce vo vyhliadke počasia ešte črtajú, ale do konca tohto týždňa by sa mrazy mali zmierniť. Dostať by sme sa mali do teplejšieho prúdenia, ktoré zároveň bude aj vlhkejšie a prinesie snehové zrážky na celé naše územie. 

Sneženie dorazí v stredu večer

Od severozápadu začne v priebehu večera počasie na našom území ovplyvňovať oklúzny front, ktorý postúpi po okraji tlakovej níže so stredom nad Škandináviou. Prvé snehové zrážky sa očakávajú na západnom a severozápadnom Slovensku krátko po 22:00. Po polnoci by sa zrážky mali rozšíriť už nad takmer celé územie. Najmenej zrážok sa očakáva na východe, kde sa môžu vyskytnúť miesta, kde nemusí nič napadnúť. V priebehu rána začne sneženie od severozápadu ustávať. 

Do štvrtkového poludnia sa očakáva, že na západnom Slovensku a na severe stredného Slovenska napadne od 3 do 7 cm nového snehu, na horách ojedinele aj viac.

Vo štvrtok príde odmäk

Za oklúznym frontom k nám prenikne od západu o niečo teplejší vzduch. To však bude postačovať na to, aby denné teploty na našom území po dlhej dobe vystúpili nad nulu. Počas zajtrajšieho dňa sa očakáva odmäk na väčšine západného a stredného Slovenska.

Do konca týždňa sa ochladí a opäť príde sneh

So snehovými zrážkami treba počítať aj počas nasledujúcich dní. Zaujímavú situáciu môže priniesť prehlbujúca sa tlaková níž nad Balkánom, ktorá prinesie najmä na juh a východ územia sneženie. Na krajnom východe však môže snežiť výdatnejšie a napadnúť môže niekoľko desiatok centimetrov snehu.

Počas nasledujúceho víkendu postúpi cez naše územie studený front, ktorý opäť prinesie na naše územie sneženie a za ním k nám od severu začne prúdiť studený vzduch. 

Už v nedeľu by sa denné teploty na celom našom území mali prepadnúť pod bod mrazu a na začiatku budúceho týždňa opäť hrozia mrazy s teplotami aj pod -20°C.Viac o počasí na nasledujúce dni sa dočítate TU.

Ďalšie najnovšie články
Dnes nás čakajú intenzívne búrky, od zajtra ochladzovanie
Tropické horúčavy ukončia intenzívne búrky
Teploty ešte dosiahnu +35°C. Vlnu horúčav ukončia búrky
Prílev teplého vzduchu sa v nadchádzajúcich dňoch bude stupňovať. Vlnu horúčav ukončia pomerne výrazné búrky.
Nasledujúci týždeň extrémne horúci. Vytúžené ochladenie d...
Po mimoriadne vysokých teplotách nás čaká vytúžené ochladenie
Horúce počasie bude pokračovať. V piatok schladia búrky
Horúce počasie bude na našom území pokračovať a teploty môžu prekonať hranicu +35°C. V piatok však schladia búrky.