Pripojte sa k nám na Facebook a získajte najlepšie informácie o počasí !

Po daždivom víkende nás čaká teplý týždeň. Teploty vystúpia až na +20°C

img
Po studenom, veternom a upršanom víkende nás opäť čaká oteplnie
Slovensko |

Víkend začal nepriaznivým počasím. Sobota je na viacerých miestach daždivá, veterná a studená. Najsilnejší vietor fúka na juhozápade krajiny, v Bratislave a Hurbanove aj viac ako 15 m/s v nárazoch. Teploty taktiež nie sú príliš vysoké a pohybujú sa od +1,7°C v Liesku po +10,7°C v Bratislave. Už čoskoro však dorazí zmena.

Naše územie sa nachádza v silnom severozápadnom prúdení

Naše územie sa dostalo do silného severozápadného výškového prúdenia. Od severozápadu k nám tak prúdi studený a vlhký, morský vzduch. Teplota v hladine 850 hPa sa pohybuje len okolo 0°C. V tejto výške by malo byť najchladnejšie zajtra ráno, kedy by teplota v 1500 m n.m. (850 hPa) mala klesnúť až na -5°C. Zároveň tak poklesne hranica sneženia z terajších 1000 m n.m na približne 300 až 400 metrov. Zrážok však oproti dnešnému dňu zajtra výrazne ubudne a snežiť by preto malo len ojedinele. Viac oblačnosti sa očakáva len na západe, kde ale pôjde o dážď. Naďalej bude veterno. Silný vietor, ktorý dnes fúka na západnom a strednom Slovensku sa do zajtra presunie na stredné Slovensko a východ.

V nedeľu popoludní sa začne otepľovať

Už počas nedele sa od západu bude postupne otepľovať. Počas dňa sa bude ďalej na východ presúvať teplý front, za ktorým k nám prenikne teplejší, no opäť vlhký vzduch od juhozápadu. Front prinesie aj zrážky vo forme dažďa, ktorý nebude výdatný. Zrážky budú počas nedeľňajšieho popoludnia postupovať od západu na východ. 

Po prechode frontu sa Slovensko dostane do takzvaného teplého sektoru frontálneho systému. Od začiatku pracovného týždňa sa každým dňom bude otepľovať.Prvá polovica pracovného týždňa bude oblačná, s častými prehánkami alebo občasným dažďom. Ten sa bude vyskytovať najmä v západnej polovici územia. V pondelok vystúpia teploty na +16°C, no postupne sa bude otepľovať.

Druhá polovica pracovného týždňa sa bude niesť v teplejšom a menej oblačnom charaktere. Nad Poľsko sa začne postupne nasúvať tlaková výš, pri ktorej sa bude oblačnosť zmenšovať. Najteplejšie bude v závere pracovného týždňa, kedy vystúpia teploty na väčšine územia na +15°C, v najteplejších lokalitách na juhozápade, juhu a juhovýchode až na +20°C. Niektoré modely taktiež očakávajú v závere týždňa búrky, ktoré by mali byť sústredené najmä na východné Slovensko. Hovoriť o nich je však ešte veľmi skoro a vyskytnúť sa vôbec nemusia.

Pokiaľ sa tešíte na budúci víkend tak veľmi pozitívne správy nemáme. Po okraji tlakovej výše by sa k nám totiž mohol od severovýchodu dostať chladný, kontinentálny vzduch, ktorý by výrazne zredukoval maximálne teploty. Budúci víkend je však ešte ďaleko a čokoľvek sa môže zmeniť. 

Ďalšie najnovšie články
Začiatok týždňa bude teplý, ale dorazia búrky
Naše územie sa bude nachádzať v teplom, ale vlhkom vzduchu. Práve vlhkosť celé počasie pokazí. Hrozia totiž búrky, ktoré môžu byť aj intenzívnejšie.
Slnečné a teplé dni vyvrcholia s teplotami okolo +30°C. V...
Počasie v mnohých štátoch Európy je pod vplyvom rozsiahlej oblasti vysokého tlaku vzduchu. Prevláda slnečné a veľmi teplé počasie.
Od dnes nás čaká slnečné počasie s teplotami do +30°C
Pred nami je letné počasie. Zvyšok pracovného týždňa prinesie na naše územie prevažne slnečné počasie s teplotami, ktoré sa budú šplhať až k +30°C.
Prichádza LETO. Teploty budú atakovať +30°C
Pred nami je horúci týždeň. Teploty vystúpia až k +30°C