Pripojte sa k nám na Facebook a získajte najlepšie informácie o počasí !

V sobotu dorazí výrazné sneženie. Napadne aj okolo 10 cm

img
Pred nami je zasnežený víkend. Oklúzny front sa postará o výraznejšie prídely snehu v oblasti západného Slovenska.
Slovensko |

Nadchádzajúci víkend sa milovníci snehu môžu tešiť a vodiči sa musia pripraviť na možné problémy v doprave. Sneh totiž bude padať aj na západnom Slovensku a to vo výraznejšom množstve. Napadnúť by tu malo niekoľko centimetrov snehu.

Nad naše územie sa totiž v sobotňajších ranných hodinách začne od západu nasúvať oklúzny front. Oblačnosť sa začne zväčšovať už ráno, ale zrážky prídu až popoludní. Postupne sa rozsneží na takmer celej západnej polovici Slovenska a počas noci sa zvyšky zrážok dostanú aj nad východ. Najvýraznejšie sneženie bude v oblasti západného a severozápadného Slovenska. Napadnúť by malo okolo 5 cm, pričom na krajnom západe a na Záhorí môže napadnúť aj 10, v oblasti Malých Karpát až 15 cm nového snehu. Na východe Slovenska sa dočkajú 1, maximálne 3 cm snehu.

Vývoj zrážok počas soboty a nedele

Úhrny zrážok do nedeľňajšieho poludnia

Na cestách tak treba počítať s tým, že sneženie bude spôsobovať problémy. Počas soboty aj v noci na nedeľu sa totiž teploty budú držať pod bodom mrazu.

Ďalšie najnovšie články
img
Slovenskom sa prehnali posledné silné búrky tohto leta. P...
August končí a s ním aj obdobie meteorologického leta. V pondelok sa cez naše územie presúval studený front, ktorý priniesol aj výraznejšie búrky.
29.08.
img
Studený front prinesie v pondelok búrky a preruší vlnu te...
Od utorka panuje na našom území slnečné počasie pod kontrolou tlakovej výše. Zmenu však v pondelok prinesie studený front. Nie však nadlho.
28.08.
img
V Európe teploty stúpajú nad +40°C. Cez víkend u nás bude...
Na našom území začala vlna slnečného počasia, ale horúčavy prídu až cez víkend. Tie sa však už teraz vyskytujú v západnej Európe.
25.08.
img
Záver augusta dobehne leto. Teploty vyrazia k +35°C
Čo nestihlo leto musí dobehnúť záver augusta. Toto leto sme zatiaľ nezaznamenali dlhšie trvajúcu vlnu horúčav. Tá však nakoniec príde od zajtra.
22.08.