Pripojte sa k nám na Facebook a získajte najlepšie informácie o počasí !

V sobotu dorazí výrazné sneženie. Napadne aj okolo 10 cm

img
Pred nami je zasnežený víkend. Oklúzny front sa postará o výraznejšie prídely snehu v oblasti západného Slovenska.
Slovensko |

Nadchádzajúci víkend sa milovníci snehu môžu tešiť a vodiči sa musia pripraviť na možné problémy v doprave. Sneh totiž bude padať aj na západnom Slovensku a to vo výraznejšom množstve. Napadnúť by tu malo niekoľko centimetrov snehu.

Nad naše územie sa totiž v sobotňajších ranných hodinách začne od západu nasúvať oklúzny front. Oblačnosť sa začne zväčšovať už ráno, ale zrážky prídu až popoludní. Postupne sa rozsneží na takmer celej západnej polovici Slovenska a počas noci sa zvyšky zrážok dostanú aj nad východ. Najvýraznejšie sneženie bude v oblasti západného a severozápadného Slovenska. Napadnúť by malo okolo 5 cm, pričom na krajnom západe a na Záhorí môže napadnúť aj 10, v oblasti Malých Karpát až 15 cm nového snehu. Na východe Slovenska sa dočkajú 1, maximálne 3 cm snehu.

Vývoj zrážok počas soboty a nedele

Úhrny zrážok do nedeľňajšieho poludnia

Na cestách tak treba počítať s tým, že sneženie bude spôsobovať problémy. Počas soboty aj v noci na nedeľu sa totiž teploty budú držať pod bodom mrazu.

Ďalšie najnovšie články
img
BABIE LETO začína: Zotrvá dlhšie a prinesie teploty až ce...
Druhá polovica septembra sa niesla v chladnejšom duchu a niekde už museli začať vykurovať. Pred nami je však babie leto so slnečným a s teplým počasím
26.09.
img
Prichádza oteplenie. Od nedele nás čaká kratšie babie let...
Prvá polovica septembra bola nielen u nás, ale aj v Európe rekordne teplá. Druhá polovica mesiaca je však už v chladnejšom rytme.
23.09.
img
Čakajú nás prvé mrazy. Oteplí sa cez víkend
Po teplej prvej polovici septembra prišla do viacerých oblastí Európy prudká zmena a nástup jesene. Chladné počasie vydrží až do konca mesiaca.
21.09.
img
Pred nami je poriadne chladný týždeň
Pred nami je veľmi chladný týždeň. Maximálne teploty na severe nepresiahnú +10°C
18.09.