Pripojte sa k nám na Facebook a získajte najlepšie informácie o počasí !

V sobotu dorazí výrazné sneženie. Napadne aj okolo 10 cm

img
Pred nami je zasnežený víkend. Oklúzny front sa postará o výraznejšie prídely snehu v oblasti západného Slovenska.
Slovensko |

Nadchádzajúci víkend sa milovníci snehu môžu tešiť a vodiči sa musia pripraviť na možné problémy v doprave. Sneh totiž bude padať aj na západnom Slovensku a to vo výraznejšom množstve. Napadnúť by tu malo niekoľko centimetrov snehu.

Nad naše územie sa totiž v sobotňajších ranných hodinách začne od západu nasúvať oklúzny front. Oblačnosť sa začne zväčšovať už ráno, ale zrážky prídu až popoludní. Postupne sa rozsneží na takmer celej západnej polovici Slovenska a počas noci sa zvyšky zrážok dostanú aj nad východ. Najvýraznejšie sneženie bude v oblasti západného a severozápadného Slovenska. Napadnúť by malo okolo 5 cm, pričom na krajnom západe a na Záhorí môže napadnúť aj 10, v oblasti Malých Karpát až 15 cm nového snehu. Na východe Slovenska sa dočkajú 1, maximálne 3 cm snehu.

Vývoj zrážok počas soboty a nedele

Úhrny zrážok do nedeľňajšieho poludnia

Na cestách tak treba počítať s tým, že sneženie bude spôsobovať problémy. Počas soboty aj v noci na nedeľu sa totiž teploty budú držať pod bodom mrazu.

Ďalšie najnovšie články
img
Víkend bude horúci s teplotami do +34°C. Čas vyraziť k vo...
Po premenlivých dňoch nás čaká mierne lepší víkend. Zatiaľ čo však sobota bude pomerne pokojná, tak už v nedeľu opäť pozerajte na oblohu.
29.07.
img
Východ Nemecka a Česko bičujú silné búrky
Studený front prináša do východných oblastí Nemecka a do Českej republiky intenzívne búrky. Tie sa presúvajú ďalej smerom na východ.
27.07.
img
Búrok bude ešte viac. Už večer ich prinesie studený front
Búrková situácia sa počas dnešného večera o niečo zmení. Počas popoludnia budú vznikať ešte z tepla, ale večer ich opäť prinesie studený front.
27.07.
img
Detekcia, typy bleskov a vznik hromu
Pokračovanie série o bleskoch.
25.07.