Pripojte sa k nám na Facebook a získajte najlepšie informácie o počasí !

Víkend bude upršaný a chladný. Od pondelka sa však bude citeľne oteplovať

img
Po príjemnom závere pracovného týždňa sa počasie počas víkendu pokazí. Už v pondelok sa však môžete tešiť na krajšie počasie.
Slovensko |

Záver pracovného týždňa prináša na naše územie príjemné, teplé počasie. Vo štvrtok teploty prekračovali hranicu +15°C a najvyššie sa zastavili v Lučenci, kde bolo +16,6°C. Druhou najteplejšou oblasťou bola Bratislava, kde sa teplota dostala na +16°C a záver pracovného týždňa bude ešte teplejší. Teploty sa môžu vyšplhať k +20°C, ale piatkom teplé počasie na niekoľko dní skončí. Pred nami je totiž daždivý a chladný víkend.

Frontálne vlny prinesú veľa zrážok

Počas víkendu sa počasie na našom území pokazí. Počasie totiž začne ovplyvňovať tlaková níž, ktorá sa prehĺbi nad oblasťou Pobaltia a v rámci tejto tlakovej níže postúpia do našej oblasti v chladnejšom, severozápadnom prúdení jednotlivé frontálne vlny. 

Najupršanejšia bude sobota a to na väčšine nášho územia. Nadránom hranica sneženia poklesne až na 600 m n.m, no v priebehu dňa vystúpi až na hranicu 1000 m n.m. Sobota však nebude len upršaná, ale aj poriadne veterná. Fúkať totiž bude silný západný až severozápadný vietor a pri denných teplotách od +4 do +10°C, tak bude na pocit ešte chladnejšie.

V nedeľu postúpia počas dňa od západu ďalšie zrážky, ktoré od západu začnú ustávať až v pondelok ráno. Nedeľa bude teplotne podobná ako sobota.

V utorok už slnečno a teplo

Predpovede naznačujú, že počas pondelka by sa oblačnosť mala od západu zmenšovať a v utorok už by na celom našom území malo prevládať príjemné počasie. Ovplyvňovať by nás mala tlaková výš v rámci ktorej bude do našej oblasti prúdiť teplý vzduch. Teploty by tak mali byť zo dňa na deň vyššie a atakovať budú hranicu +20°C.

Pravdepodobnostné behy tiež naznačujú, že teplé počasie je viac menej isté. V hladine 850 hPa, teda vo výške približne 1500 m n.m. sa očakávajú teploty okolo +5°C a v nižších polohách sa budú šplhať k +20°C.

Po upršanom víkende, nás tak čaká pekný a teplý začiatok ďalšieho marcového týždňa.

Ďalšie najnovšie články
Pred nami sú dni s vysokými teplotami do +25°C
Aprílové počasie je charakteristické svojimi výraznými výkyvmi a ďalší výkyv nás čaká na začiatku týždňa.
Piatok bude mrazivý, ale cez deň bude slnečno. Teplo bude...
Máme za sebou prvú mrazivú noc, pri ktorej teploty najmä na severe klesali pod bod mrazu. Nasledujúca noc bude ešte mrazivejšia, ale cez deň sa vyčasí
Kalamita zasiahla strednú Európu a priniesla až nad 50 cm...
Extrém strieda extrém. Po horúcom začiatku apríla, kedy sa teploty v našej oblasti šplhali až nad +25°C sa vrátila zima.
ZIMA sa VRACIA. Prinesie sneženie, mrazy, záveje aj silný...
Prichádza k nám výrazná zmena počasia, ktorá prinesie v utorok a v stredu sneženie a silný vietor. Od štvrtka čakajte tuhé mrazy.