Pripojte sa k nám na Facebook a získajte najlepšie informácie o počasí !

Víkend bude upršaný a chladný. Od pondelka sa však bude citeľne oteplovať

img
Po príjemnom závere pracovného týždňa sa počasie počas víkendu pokazí. Už v pondelok sa však môžete tešiť na krajšie počasie.
Slovensko |

Záver pracovného týždňa prináša na naše územie príjemné, teplé počasie. Vo štvrtok teploty prekračovali hranicu +15°C a najvyššie sa zastavili v Lučenci, kde bolo +16,6°C. Druhou najteplejšou oblasťou bola Bratislava, kde sa teplota dostala na +16°C a záver pracovného týždňa bude ešte teplejší. Teploty sa môžu vyšplhať k +20°C, ale piatkom teplé počasie na niekoľko dní skončí. Pred nami je totiž daždivý a chladný víkend.

Frontálne vlny prinesú veľa zrážok

Počas víkendu sa počasie na našom území pokazí. Počasie totiž začne ovplyvňovať tlaková níž, ktorá sa prehĺbi nad oblasťou Pobaltia a v rámci tejto tlakovej níže postúpia do našej oblasti v chladnejšom, severozápadnom prúdení jednotlivé frontálne vlny. 

Najupršanejšia bude sobota a to na väčšine nášho územia. Nadránom hranica sneženia poklesne až na 600 m n.m, no v priebehu dňa vystúpi až na hranicu 1000 m n.m. Sobota však nebude len upršaná, ale aj poriadne veterná. Fúkať totiž bude silný západný až severozápadný vietor a pri denných teplotách od +4 do +10°C, tak bude na pocit ešte chladnejšie.

V nedeľu postúpia počas dňa od západu ďalšie zrážky, ktoré od západu začnú ustávať až v pondelok ráno. Nedeľa bude teplotne podobná ako sobota.

V utorok už slnečno a teplo

Predpovede naznačujú, že počas pondelka by sa oblačnosť mala od západu zmenšovať a v utorok už by na celom našom území malo prevládať príjemné počasie. Ovplyvňovať by nás mala tlaková výš v rámci ktorej bude do našej oblasti prúdiť teplý vzduch. Teploty by tak mali byť zo dňa na deň vyššie a atakovať budú hranicu +20°C.

Pravdepodobnostné behy tiež naznačujú, že teplé počasie je viac menej isté. V hladine 850 hPa, teda vo výške približne 1500 m n.m. sa očakávajú teploty okolo +5°C a v nižších polohách sa budú šplhať k +20°C.

Po upršanom víkende, nás tak čaká pekný a teplý začiatok ďalšieho marcového týždňa.

Ďalšie najnovšie články
Začiatok týždňa bude teplý, ale dorazia búrky
Naše územie sa bude nachádzať v teplom, ale vlhkom vzduchu. Práve vlhkosť celé počasie pokazí. Hrozia totiž búrky, ktoré môžu byť aj intenzívnejšie.
Slnečné a teplé dni vyvrcholia s teplotami okolo +30°C. V...
Počasie v mnohých štátoch Európy je pod vplyvom rozsiahlej oblasti vysokého tlaku vzduchu. Prevláda slnečné a veľmi teplé počasie.
Od dnes nás čaká slnečné počasie s teplotami do +30°C
Pred nami je letné počasie. Zvyšok pracovného týždňa prinesie na naše územie prevažne slnečné počasie s teplotami, ktoré sa budú šplhať až k +30°C.
Prichádza LETO. Teploty budú atakovať +30°C
Pred nami je horúci týždeň. Teploty vystúpia až k +30°C