Víkend bude upršaný a chladný. Od pondelka sa však bude citeľne oteplovať

img
Po príjemnom závere pracovného týždňa sa počasie počas víkendu pokazí. Už v pondelok sa však môžete tešiť na krajšie počasie.
Slovensko |

Záver pracovného týždňa prináša na naše územie príjemné, teplé počasie. Vo štvrtok teploty prekračovali hranicu +15°C a najvyššie sa zastavili v Lučenci, kde bolo +16,6°C. Druhou najteplejšou oblasťou bola Bratislava, kde sa teplota dostala na +16°C a záver pracovného týždňa bude ešte teplejší. Teploty sa môžu vyšplhať k +20°C, ale piatkom teplé počasie na niekoľko dní skončí. Pred nami je totiž daždivý a chladný víkend.

Frontálne vlny prinesú veľa zrážok

Počas víkendu sa počasie na našom území pokazí. Počasie totiž začne ovplyvňovať tlaková níž, ktorá sa prehĺbi nad oblasťou Pobaltia a v rámci tejto tlakovej níže postúpia do našej oblasti v chladnejšom, severozápadnom prúdení jednotlivé frontálne vlny. 

Najupršanejšia bude sobota a to na väčšine nášho územia. Nadránom hranica sneženia poklesne až na 600 m n.m, no v priebehu dňa vystúpi až na hranicu 1000 m n.m. Sobota však nebude len upršaná, ale aj poriadne veterná. Fúkať totiž bude silný západný až severozápadný vietor a pri denných teplotách od +4 do +10°C, tak bude na pocit ešte chladnejšie.

V nedeľu postúpia počas dňa od západu ďalšie zrážky, ktoré od západu začnú ustávať až v pondelok ráno. Nedeľa bude teplotne podobná ako sobota.

V utorok už slnečno a teplo

Predpovede naznačujú, že počas pondelka by sa oblačnosť mala od západu zmenšovať a v utorok už by na celom našom území malo prevládať príjemné počasie. Ovplyvňovať by nás mala tlaková výš v rámci ktorej bude do našej oblasti prúdiť teplý vzduch. Teploty by tak mali byť zo dňa na deň vyššie a atakovať budú hranicu +20°C.

Pravdepodobnostné behy tiež naznačujú, že teplé počasie je viac menej isté. V hladine 850 hPa, teda vo výške približne 1500 m n.m. sa očakávajú teploty okolo +5°C a v nižších polohách sa budú šplhať k +20°C.

Po upršanom víkende, nás tak čaká pekný a teplý začiatok ďalšieho marcového týždňa.

Ďalšie najnovšie články
Nízke teploty už čoskoro skončia. Od utorka opäť +20°C
Po víkendovom ochladení príde výrazne oteplenie. Teploty budú atakovať hranicu +25°C
Cez víkend sa ochladí. Od pondelka však teploty budú stúp...
Tohtoročný marec je zatiaľ na našom území v porovnaní s dlhodobým priemerom o 3 až 4°C teplejší. Zmena nepríde a bude ešte teplejšie.
Až cez +20°C pôjdu teploty dnes a zajtra. Kde sa vyskytnú...
Pred nami je mimoriadne teplý záver pracovného týždňa. Nasledujúce dni však neprinesú len teplé, ale aj búrlivé počasie so zrážkami.
Veľmi teplý týždeň dnes začal. Teploty môžu dosiahnuť tak...
Po studenom a upršanom víkende nás čaká úžasný týždeň. Ten prinesie, slnko, oblaky, búrky, ale najmä vysoké teploty.