Pripojte sa k nám na Facebook a získajte najlepšie informácie o počasí !

Zasáh blesku v obci Krnča zranil 4 ľudí. Pohreb sa zmenil na drámu

img
Už niekoľko dní sužujú naše územie popoludňajšie búrky. Tie dnešné si skoro vyžiadali obete na životoch.
Slovensko |
Krátko po 16:00 zasiahla obec Krnča v okrese Topoľčany pomerne silná búrka, ktorá bola sprevádzaná prudkým dažďom a krúpami. Detekcia bleskov taktiež ukázala pomerne výraznú bleskovú aktivitu v danej oblasti. Jeden z bleskov sa štyrom ľuďom takmer stal osudným.
Búrky v oblasti z radarových meraní
Búrky v oblasti vykazovali výraznú bleskovú aktivitu
 
Na miestnom cintoríne práve prebiehal pohreb, keď k tamojšiemu domu smútku prichádzali štyria ľudia. Blesk pomedzi stromy nepriamo zasiahol dve ženy a dvoch mužov vo veku od 60 do 70 vekov.
Ľudia po zásahu blesku zostali paralyzovaní a mali problémy s dýchaním. "Podľa predbežného vyjadrenia lekárov zranenia nie sú vážne," povedala nitrianska krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

Na takéto náhle orografické búrky z tepla si treba dať pozor aj v nasledujúcich dňoch. Búrky by sa nášmu územiu nemali vyhnúť minimálne do soboty. Aktuálnu polohu búrok môžete sledovať TU.
Ďalšie najnovšie články
img
Večer príde od severozápadu studený front a prinesie siln...
Pred nami je ďalšia vlna nepriaznivého počasia. Po celkom pokojnom a teplom víkende začne večer počasie ovplyvňovať studený front.
31.07.
img
Víkend bude horúci s teplotami do +34°C. Čas vyraziť k vo...
Po premenlivých dňoch nás čaká mierne lepší víkend. Zatiaľ čo však sobota bude pomerne pokojná, tak už v nedeľu opäť pozerajte na oblohu.
29.07.
img
Východ Nemecka a Česko bičujú silné búrky
Studený front prináša do východných oblastí Nemecka a do Českej republiky intenzívne búrky. Tie sa presúvajú ďalej smerom na východ.
27.07.
img
Búrok bude ešte viac. Už večer ich prinesie studený front
Búrková situácia sa počas dnešného večera o niečo zmení. Počas popoludnia budú vznikať ešte z tepla, ale večer ich opäť prinesie studený front.
27.07.