Pripojte sa k nám na Facebook a získajte najlepšie informácie o počasí !

Zasáh blesku v obci Krnča zranil 4 ľudí. Pohreb sa zmenil na drámu

img
Už niekoľko dní sužujú naše územie popoludňajšie búrky. Tie dnešné si skoro vyžiadali obete na životoch.
Slovensko |
Krátko po 16:00 zasiahla obec Krnča v okrese Topoľčany pomerne silná búrka, ktorá bola sprevádzaná prudkým dažďom a krúpami. Detekcia bleskov taktiež ukázala pomerne výraznú bleskovú aktivitu v danej oblasti. Jeden z bleskov sa štyrom ľuďom takmer stal osudným.
Búrky v oblasti z radarových meraní
Búrky v oblasti vykazovali výraznú bleskovú aktivitu
 
Na miestnom cintoríne práve prebiehal pohreb, keď k tamojšiemu domu smútku prichádzali štyria ľudia. Blesk pomedzi stromy nepriamo zasiahol dve ženy a dvoch mužov vo veku od 60 do 70 vekov.
Ľudia po zásahu blesku zostali paralyzovaní a mali problémy s dýchaním. "Podľa predbežného vyjadrenia lekárov zranenia nie sú vážne," povedala nitrianska krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

Na takéto náhle orografické búrky z tepla si treba dať pozor aj v nasledujúcich dňoch. Búrky by sa nášmu územiu nemali vyhnúť minimálne do soboty. Aktuálnu polohu búrok môžete sledovať TU.
Ďalšie najnovšie články
img
Studený front prinesie v pondelok búrky a preruší vlnu te...
Od utorka panuje na našom území slnečné počasie pod kontrolou tlakovej výše. Zmenu však v pondelok prinesie studený front. Nie však nadlho.
28.08.
img
V Európe teploty stúpajú nad +40°C. Cez víkend u nás bude...
Na našom území začala vlna slnečného počasia, ale horúčavy prídu až cez víkend. Tie sa však už teraz vyskytujú v západnej Európe.
25.08.
img
Záver augusta dobehne leto. Teploty vyrazia k +35°C
Čo nestihlo leto musí dobehnúť záver augusta. Toto leto sme zatiaľ nezaznamenali dlhšie trvajúcu vlnu horúčav. Tá však nakoniec príde od zajtra.
22.08.
img
Víkend začne letne. V nedeľu však prudké ochladenie a pád...
Ak čakáte súvislé letné počasie, tak sa opäť nedočkáte. Počas víkendu sa síce oteplí, ale nie nadlho. Už v nedeľu sa začne opäť ochladzovať.
20.08.