Zasáh blesku v obci Krnča zranil 4 ľudí. Pohreb sa zmenil na drámu

img
Už niekoľko dní sužujú naše územie popoludňajšie búrky. Tie dnešné si skoro vyžiadali obete na životoch.
Slovensko |
Krátko po 16:00 zasiahla obec Krnča v okrese Topoľčany pomerne silná búrka, ktorá bola sprevádzaná prudkým dažďom a krúpami. Detekcia bleskov taktiež ukázala pomerne výraznú bleskovú aktivitu v danej oblasti. Jeden z bleskov sa štyrom ľuďom takmer stal osudným.
Búrky v oblasti z radarových meraní
Búrky v oblasti vykazovali výraznú bleskovú aktivitu
 
Na miestnom cintoríne práve prebiehal pohreb, keď k tamojšiemu domu smútku prichádzali štyria ľudia. Blesk pomedzi stromy nepriamo zasiahol dve ženy a dvoch mužov vo veku od 60 do 70 vekov.
Ľudia po zásahu blesku zostali paralyzovaní a mali problémy s dýchaním. "Podľa predbežného vyjadrenia lekárov zranenia nie sú vážne," povedala nitrianska krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

Na takéto náhle orografické búrky z tepla si treba dať pozor aj v nasledujúcich dňoch. Búrky by sa nášmu územiu nemali vyhnúť minimálne do soboty. Aktuálnu polohu búrok môžete sledovať TU.
Ďalšie najnovšie články
img
BABIE LETO začína: Zotrvá dlhšie a prinesie teploty až ce...
Druhá polovica septembra sa niesla v chladnejšom duchu a niekde už museli začať vykurovať. Pred nami je však babie leto so slnečným a s teplým počasím
26.09.
img
Prichádza oteplenie. Od nedele nás čaká kratšie babie let...
Prvá polovica septembra bola nielen u nás, ale aj v Európe rekordne teplá. Druhá polovica mesiaca je však už v chladnejšom rytme.
23.09.
img
Čakajú nás prvé mrazy. Oteplí sa cez víkend
Po teplej prvej polovici septembra prišla do viacerých oblastí Európy prudká zmena a nástup jesene. Chladné počasie vydrží až do konca mesiaca.
21.09.
img
Pred nami je poriadne chladný týždeň
Pred nami je veľmi chladný týždeň. Maximálne teploty na severe nepresiahnú +10°C
18.09.