Pripojte sa k nám na Facebook a získajte najlepšie informácie o počasí !

Záver pracovného týždňa prinesie jarné počasie s teplotami takmer +20°C

img
Nadchádzajúce hodiny nás čaká výrazné oteplenie. Po pomerne pochmúrnej strede sa počasie začne zlepšovať a v piatok môžu teploty vystúpiť k +20°C.
Slovensko |

Nasledujúce dni sa na našom území opäť zahrejeme. Záver pracovného týždňa totiž vďaka prítomnosti tlakovej výše a teplejšieho prúdenia bude nadpriemerne teplý a slnečný. Teploty budú stúpať aj nad hranicu +15°C a maximálne teploty by sa v piatok mali zastaviť tesne pod hranicou +20°C.

Po pochmúrnej strede vyjasnenie

Cez naše územie aktuálne postupuje frontálny systém. Ten sa však prejavuje len zväčšenou oblačnosťou. Zrážky sa dnes vyskytnú najmä na severe. Nad Francúzskom však dnes bude mať svoj stred tlaková výš, v ktorej strede sa tlak pohybuje na úrovni 1034 hPa a táto tlaková výš sa už vo štvrtok bude nachádzať priamo nad Českou republikou a vo výraznej miere ovplyvní aj počasie u nás.

Počas zajtrajšieho dňa bude na východe ešte pomerne veľa oblačnosti, ale od západu sa vďaka tlakovej výši začne oblačnosť zmenšovať a bude sa vyjasňovať. Tlaková výš však bude pomaly zanikať. Zatiaľ čo dnes sa tlak v jej strede bude pohybovať na spomínaných 1034 hPa, tak počas zajtrajšieho dňa už len 1028 hPa a tlak bude ďalej klesať.

Maximálne denné teploty by sa vo štvrtok na našom území mali pohybovať pod hranicou +15°C a udržovať by sa tak mali medzi +8 až +15°C.

V piatok až takmer +20°C

V piatok nás čaká najpríjemnejšie počasie z tohoto týždňa. Do strednej Európy by totiž mal prúdiť teplejší vzduch od juhozápadu.

Maximálne teploty sa na našom území budú pohybovať pri slnečnom počasí v rozmedzí +9 až +15°C, ale na západnom Slovensku bude výrazne teplejšie a to od +13 až do +19°C. Nie je však vylúčené, že teploty budú atakovať hranicu +20°C. 

V priebehu víkendu nás však čaká opäť ochladenie. Viac sa dočítate TU. Preto si piatok v znamení slnečných lúčov vychutnajte a užite si príjemné teploty, ktoré budú na tohtoročnú dobu aj o 10°C nad hranicou dlhodobého priemeru.

Ďalšie najnovšie články
Pred nami sú dni s vysokými teplotami do +25°C
Aprílové počasie je charakteristické svojimi výraznými výkyvmi a ďalší výkyv nás čaká na začiatku týždňa.
Piatok bude mrazivý, ale cez deň bude slnečno. Teplo bude...
Máme za sebou prvú mrazivú noc, pri ktorej teploty najmä na severe klesali pod bod mrazu. Nasledujúca noc bude ešte mrazivejšia, ale cez deň sa vyčasí
Kalamita zasiahla strednú Európu a priniesla až nad 50 cm...
Extrém strieda extrém. Po horúcom začiatku apríla, kedy sa teploty v našej oblasti šplhali až nad +25°C sa vrátila zima.
ZIMA sa VRACIA. Prinesie sneženie, mrazy, záveje aj silný...
Prichádza k nám výrazná zmena počasia, ktorá prinesie v utorok a v stredu sneženie a silný vietor. Od štvrtka čakajte tuhé mrazy.