Pripojte sa k nám na Facebook a získajte najlepšie informácie o počasí !

Zima v nížinách už definitívne skončila. Pred nami je jar

img
Okrem januárových mrazov a sneženia, nezažili naše nížiny výraznejšiu nádielku snehu. Tá už ani nepríde a pred nami je definitívne jar.
Slovensko |

V uplynulých dňoch sa maximálne denné teploty na našom území veselo približujú k +15°C a nočné klesajú len k nule. Mrazy sa vyskytujú len v tých najchladnejších dolinách. Vyhliadky do konca marca už nenaznačujú výraznejšie ochladenie, ktoré by aj do nížin mohlo priniesť sneh, a tak sa v takej Bratislave alebo v Košiciach snehu už nedočkáme a zrejme nie ani silných mrazov. Záhradkári tak pomaly môžu chystať motyky a pripravovať sa na začiatok jari. V najbližších dňoch by na našom území malo zavládnuť pomerne stabilné počasie.

Toto stabilné počasie by mala priniesť tlaková výš, ktorá by sa počas niekoľkých nasledujúcich dní mala usadiť nad Škandináviou a Pobaltím a vo výraznej miere by mala ovplyvňovať aj počasie u nás. Po jej okraji by k nám mal prúdiť relatívne chladnejší, ale suchší vzduch, ktorý sa počas dňa zvykne celkom rýchlo otepľovať.

ANIMÁCIA: Vývoj tlakových útvarov a usadenie tlakovej výše nad Škandináviou počas nasledujúcich dní

Nasledujúce dni k nám táto tlaková výš prinesie stabilné počasie. Výrazné zrážkové prebytky sa tak priblížia viac k normálu. Na oblohe by malo prevládať prevažne polooblačné počasie bez zrážok a takýto charakter počasia by na našom území mohol zavládnuť aspoň do začiatku poslednej marcovej dekády.

Počas dňa by sa maximálne teploty mali dostávať niekde na hranicu medzi +10 až +15°C a v priebehu noci budú teploty klesať na +5 až 0°C, len ojedinele môžu teploty poklesnúť pod bod mrazu.

Vyzerá to teda tak, že príroda sa definitívne začína zobúdzať a k prebudeniu zo zimného spánku jej ešte napomôžu nasledujúce dni.

Ďalšie najnovšie články
img
Studený front prinesie v pondelok búrky a preruší vlnu te...
Od utorka panuje na našom území slnečné počasie pod kontrolou tlakovej výše. Zmenu však v pondelok prinesie studený front. Nie však nadlho.
28.08.
img
V Európe teploty stúpajú nad +40°C. Cez víkend u nás bude...
Na našom území začala vlna slnečného počasia, ale horúčavy prídu až cez víkend. Tie sa však už teraz vyskytujú v západnej Európe.
25.08.
img
Záver augusta dobehne leto. Teploty vyrazia k +35°C
Čo nestihlo leto musí dobehnúť záver augusta. Toto leto sme zatiaľ nezaznamenali dlhšie trvajúcu vlnu horúčav. Tá však nakoniec príde od zajtra.
22.08.
img
Víkend začne letne. V nedeľu však prudké ochladenie a pád...
Ak čakáte súvislé letné počasie, tak sa opäť nedočkáte. Počas víkendu sa síce oteplí, ale nie nadlho. Už v nedeľu sa začne opäť ochladzovať.
20.08.