Nádherné počasie vydrží ešte zajtra. V utorok príde výrazná zmena

img
Babie leto dočasne končí. V utorok ho vystrieda dážď a ochladenie
Slovensko |

Na našom území prevláda aj dnes jasné až polojasné počasie a oblačnosť sa vyskytuje naozaj len výnimočne. Po chladnom a ojedinele aj hmlistom ráne máme teploty od +10°C pod Tatrami po +18°C na juhozápade Slovenska. Teploty pôjdu ešte nahor a najmä na juhozápade dosiahnu aj +20°C.

Podobné počasie bude aj zajtra. Pondelok bude taktiež slnečný a po chladnom a hmlistom ráne sa oteplí a vyjasní. Už vo večerných hodinách sa však najmä nad severozápadne Slovensko nasunie vysoká a stredná oblačnosť. Počas noci na stredu sa postupne od západu na viacerých miestach rozprší a v utorok bude pršať na celom území.

V utorok nás čaká daždivé počasie, citeľne sa ochladí

Dôvodom bude studený front spojený s hlbokou tlakovou nížou so stredom severozápadne od Škandinávie. Studený front sa začne počas stredy nad našim územím vlniť, čo znamená početné dažďové zrážky. Očakáva sa že najviac naprší na západe a severozápade Slovenska a postupne bude front slabnúť. Zrážky budú výdatné len ojedinele a celkovo spadne od 5 do 20 mm. 

Zrážky sa vyskytnú aj počas stredy, no budú už len vo forme slabého občasného dažďa a prehánok. Dôležité však bude ochladenie. Už v utorok budú teploty citeľne nižšie, s maximami od +8 do +15°C.


V Tatrách bude snežiť

Ochladenie spôsobí návrat snehových vločiek do vysokohorských polôh. Najmä vo Vysokých Tatrách bude v utorok snežiť a lokálne môže napadnúť od 5 do 10 cm čerstvého snehu. Zrážky v tuhom skupenstve by mali padať približne od nadmorskej výšky 1700 metrov.

Už v stredu sa začne na celom území otepľovať, no následne sa v závere pracovného týždňa opäť ochladí. Zrážok už bude podstatne menej, no ochladenie v závere pracovného týždňa bude dlhodobejšie a výraznejšie. Snehové zrážky by mali byť od štvrtku vo vysokých polohách na dennom poriadku. 

Ďalšie najnovšie články
Dnes nás čakajú výdatné zrážky a ochladenie. Miestami nap...
Po početných slnečných dňoch nás čakajú výdatné zrážky
Babie leto je na konci. Čaká nás výrazné ochladenie, dážď...
Niekoľkodňová šnúra stabilného počasia je na konci. Teraz nás čaká iná stránka jesene. Zamračená, upršaná a chladná.
Slnečné a teplé počasie bude pokračovať. Babie leto potrv...
Babie leto trvá na našom území už niekoľko dní. Túto dekádu ešte zotrvá a preruší ho až víkend.
Hurikán Ophelia zosilnel a mieri nad Írsko. Hurikán prepi...
Ešte nikdy v histórii sa nestalo, aby hurikán 3. kategórie bol tak veľmi blízko pri Európe. Už v noci ovplyvní počasie nad Európou.