Pred nami je LETNÝ víkend. Schladia však búrky

img
Nasledujúce dni budú na našom území príjemne teplé. Popoludní však budú chladiť búrky.
Slovensko |

Včera sme na našom území zaznamenali najteplejší deň doteraz v roku 2017 a teplé počasie bude pokračovať aj počas celého víkendu. Zas také ideálne to však nebude. Popoludní nás budú chladiť prehánky a búrky, ktoré hrozia na našom území predovšetkým v sobotu.

Letné teploty počas víkendu

Počas včerajšieho dňa sme na našom území zaznamenali doteraz najvyššie teploty v roku 2017. Na juhozápadnom Slovensku sa teploty šplhali cez hranicu +25°C a zastavili sa až na úrovni +27°C. Takto teplo tento rok ešte nebolo a pre milovníkov teplého počasia máme pozitívne správy. Teplé počasie bude pokračovať naďalej.

Počas víkendu by teploty na našom území mali stúpať na +19 až +25°C. S vysokou pravdepodobnosťou však ojedinele a to predovšetkým na západnom Slovensku budú teploty stúpať aj nad hranicu +25°C, čo je hranica pre letný deň. 

Letný deň schladia búrky

Do našej oblasti však prúdi teplý vzduch, ktorý má pôvod až v ďalekej Afrike. Vďaka prehriatemu vzduchu stúpali teploty včera na Sicílii až nad hranicu +35°C. Tento vzduch, ktorý však k nám prúdi je nielen teplý, ale aj vlhký. Tým pádom sa stáva počas denného prehrievania instabilným, čo podporuje vývoj búrok. Včera sme veľmi silné búrky zaznamenali v oblasti Prešova, Sabinova a Detvy. Búrky sa očakávajú aj počas nasledujúcich dní. Ako vidieť na nižšie priložených mapách denných úhrnov zrážok, tak najvýraznejšie zrážky sa očakávajú v sobotu. V ďalších dňoch bude búrok menej.

Očakávané zrážkové úhrny počas soboty

Očakávané zrážkové úhrny počas nedele

Očakávané zrážkové úhrny počas pondelka

Očakávané zrážkové úhrny počas utorka

 

Počasie sa stabilizuje budúci týždeň

V priebehu budúceho týždňa však búrky postupne pominú. Počasie na našom území by v teplom vzduchu mala ovplyvňovať tlaková výš, ktorá prinesie nielen letné teploty, ale aj slnečné počasie.Vyhliadku počasia na máj si pozrite TU.

Ďalšie najnovšie články
Rozlúčte sa s dažďom. Nastupujú stabilné, slnečné a letné...
Zvlnený studený front priniesol výdatné zrážky a ochladenie. Nastupuje oteplenie a slnečné počasie
V noci sa Slovenskom prehnalo derecho. Veterná smršť zasi...
Veterná smršť počas včerajšieho večera a noci na piatok vystrájala v mnohých štátoch od Slovinska po Poľsko.
Od zajtra tu máme opäť horúčavy. V piatok však už schladi...
Do našej oblasti sa opäť začína dostávať teplý vzduch, ktorý prinesie tropické teploty. Už v piatok sa však výrazne ochladí.
Extrémne horúčavy dočasne skončili. Čakajú nás výdatné zr...
Po extrémnych horúčavách sa výrazne ochladí. Zasiahnu nás výdatné zrážky