Pred nami je séria stabilných dní v chladnom vzduchu

img
Po búrlivých dňoch, ktoré opäť potrápili najmä vodičov na našich cestách sa počasie upokojí. Pred nami je totiž séria stabilnejších dní.
Slovensko |

Stred týždňa opäť potrápil vodičov. Sneženie na viacerých miestach, ktoré priniesla takzvaná ,,Jadranka,, skomplikovalo dopravu v Bratislave aj na horských priechodoch. Jadranku voláme tlakovú níž, ktorá má trasovanie z oblasti Jadranského mora cez Balkán nad východnú Európu a ktorá v tomto zimnom období tradične prináša výraznejšie snehové zrážky aj na naše územie.

Žiadna takáto situácia nám nadchádzajúce dni nehrozí. Počasie by malo byť pokojnejšie, pod vplyvom nevýrazného tlaku vzduchu a v chladnejšom prúdení.

Víkend prinesie aj slnečné lúče

V priebehu víkendu sa budeme nachádzať pod vplyvom nevýrazného tlaku vzduchu. Jeden front sa bude nachádzať západne od nášho územia. Pôjde o oklúzny front, ktorý sa bude tiahnúť z Álp až nad Škandináviu. Na vplyv počasia však nebude zohrávať žiadnu rolu. 

Východne od nášho územia sa zasa bude nachádzať tlaková níž. Tá vlhkosť neprinesie, ale okolo nej k nám bude od severu prúdiť chladnejší vzduch.

 

Víkendové počasie by sa malo niesť v znamení jasného až polooblačného počasia. Viac oblačnosti bude len zrána v podobe nízkej oblačnosti. Maximálne denné teploty počas víkendu vystúpia do +4°C. Na severe územia by sa však mali pohybovať väčšinou slabo pod nulou. Počas noci však s mrazmi počítajte už na celom našom území.

Pokojnejší aj začiatok týždňa

Výraznejšie sa počasie nezmení ani v nadchádzajúcom týždni. Pribudne len oblačnosti. Teploty sa budú pohybovať na maximálnych hodnotách okolo +5°C, čo sú slabo nadpriemerné teploty vzhľadom k súčasnej ročnej dobe.

 

Viac zrážok v podobe snehu očakávajte až v druhej polovici budúceho týždňa.

Ďalšie najnovšie články
Zima sa nevzdáva. Blížia sa celodenné mrazy a ranné teplo...
Snehová pokrývka, ktorá napadla v uplynulých dňoch sa opäť na väčšine územia roztopí, no zima zbohom nedá. Jej posledný výdych bude výrazný.
Zima na Slovensku zotrvá. Teploty budú priemerné a vyskyt...
Zima zatiaľ neodchádza. V nasledujúcich dňoch nás čaká oblačné počasie, ktoré prinesie aj snehové zrážky. Teploty budú priemerné.
Blížia sa tuhé mrazy aj snehová nádielka
Zimné počasie sa k nám vrátilo a teplotne podpriemerné počasie nás tak skoro neopustí. Nasledujúce dni prinesú na naše územie silné mrazy a sneženie.
Pred nami sú daždivé aj zasnežené dni
Nadchádzajúce dni sa počasie v našej oblasti výrazne zhorší. Čaká nás zamračené a sychravé počasie. Bude pršať aj padať sneh.