Teploty pôjdu až k +20°C. Pred nami je teplý, jarný týždeň

img
Zima je nenávratne preč. Búrková sezóna už odštartovala a teraz sa čaká na to, kedy teploty pokoria magickú hranicu +20°C. Môže sa tak stať už čoskoro
Slovensko |

Sneh sa topí a topí a prvé blesky sa už objavujú na našom území. Takto môžeme opísať priemerný marec. Toto všetko už máme za sebou. V nižších polohách sa sneh úplne roztopil a sneh sa začne výraznejšie topiť aj na našich horách. Teploty tu opäť budú rásť vysoko nad bod mrazu, ale výrazne teplejšie bude v nížinách, kde teploty môžu atakovať hranicu +20°C.

Prvá polovica týždňa chladnejšia

Počasie aktuálne na našom území ovplyvňuje výbežok tlakovej výše, ktorý do našej oblasti zasahuje v chladnejšom vzduchu a zasahovať bude až do stredy. Maximálne denné teploty budú na začiatku týždňa stúpať na +5 až +11°C a na oblohe bude prevládať prevažne jasné až polooblačné počasie. Viac oblačnosti by malo byť na severe územia, kde sa môžu vyskytnúť aj slabé prehánky.

V stredu sa počasie pokazí

Počas stredy sa počasie na našom území začne zhoršovať. Cez naše územie totiž začne postupovať frontálny systém. Pribúdať tak bude oblačnosť a postupne sa najmä na severozápade a severe objaví občasný dážď alebo prehánky. Snehové zrážky sa očakávajú od výšky 1300 m n.m.

Od štvrtka vyjasňovanie a otepľovanie

Začiatok druhej polovice týždňa začne na našom území ovplyvňovať tlaková výš, ktorá sa usadí nad našou oblasťou a prinesie slnečné počasie, no postupne bude tlaková výš zanikať. S jej zánikom sa začne na našom území otepľovať, nakoľko po okraji tlakovej níže so stredom nad severnou Európou začne do našej oblasti od západu prenikať teplý vzduch.

Maximálne denné teploty tak od štvrtka budú prekračovať hranicu +10°C a v priebehu víkendu môžu ísť teploty ešte o niečo vyššie. V najteplejších lokalitách môžu teploty atakovať hranicu +20°C.Vývoj maximálnej dennej teploty deň po dni si pozrite TU.

Ďalšie najnovšie články
Rozlúčte sa s dažďom. Nastupujú stabilné, slnečné a letné...
Zvlnený studený front priniesol výdatné zrážky a ochladenie. Nastupuje oteplenie a slnečné počasie
V noci sa Slovenskom prehnalo derecho. Veterná smršť zasi...
Veterná smršť počas včerajšieho večera a noci na piatok vystrájala v mnohých štátoch od Slovinska po Poľsko.
Od zajtra tu máme opäť horúčavy. V piatok však už schladi...
Do našej oblasti sa opäť začína dostávať teplý vzduch, ktorý prinesie tropické teploty. Už v piatok sa však výrazne ochladí.
Extrémne horúčavy dočasne skončili. Čakajú nás výdatné zr...
Po extrémnych horúčavách sa výrazne ochladí. Zasiahnu nás výdatné zrážky