Tie najhoršie horúčavy sú ešte len pred nami. Kedy sa ochladí ???

img
Slovensko zažíva najintenzívnejšiu vlnu horúčav. Teploty stúpajú cez hranicu +35°C, no v nasledujúcich dňoch pôjdu až k +40°C.
Slovensko |

Európu sužuje veľmi horúce počasie. Teploty stúpajú k hranici +40°C, pričom na Balkáne a v Taliansku túto hranicu teploty aj prekonávajú. Najvyššia teplota z Európy, pokiaľ nepočítame Turecko, ktoré zažíva takéto horúce počasie pravidelne vystúpila počas včerajšieho dňa na letisku v chorvátskom Splite. 

Chorváti tu namerali až +42,3°C, čo je absolútny rekord pre túto stanicu a je to tretia najvyššia teplota zaznamenaná v Chorvátsku v histórii celých meraní.

Na našom území je výrazne chladnejšie a teploty zatiaľ zdolávajú hranicu +35°C.

Súčasná vlna horúčav zatiaľ priniesla najvyššiu teplotu hneď v prvý deň. Teplota v Holíči dosiahla +37,5°C a v Senici +37,4°C. Počas včerajšieho dňa bolo najteplejšie v Rimavskej Sobote, kde teplota vystúpila až na +36,3°C. Včerajší deň bol chladnejší, nakoľko cez naše územie postupoval rozpadajúci sa studený front. Oblačnosť frontu tak zabránila výraznejšiemu vzostupu teplôt. Už dnes však bude ešte teplejšie a v piatok čakáme najteplejší deň.

Vyjasní sa a prílev teplého vzduchu sa zintenzívni

Do našej oblasti aktuálne prúdi veľmi teplý vzduch od juhozápadu až z Afriky, ktorý sa k nám dostáva po okraji rozsiahlej tlakovej výše.

Vo štvrtok vystúpia teploty pri slnečnom počasí na +32 až +38°C, pričom to najhoršie nás čaká v piatok. V piatok zažijeme skutočne extrém. Teploty totiž počas dňa vystúpia na +33 až +39°C a v najteplejších lokalitách Slovenska je predpoklad, že teploty pokoria magickú hranicu +40°C. Len pripomenieme, že historicky najvyššia teplota nameraná na našom území je spred 10 rokov na úrovni +40,3°C

Ochladzovať by sa malo postupne v priebehu víkendu, pričom výraznejšie nás čaká na začiatku týždňa. pokračovanie článku pod reklamou

Teploty vystúpia až k +40°C. Sledujte online vo svojom mobile ako teploty rastú a kde je najteplejšie s NEKONEČNÝM internetom zadarmo

ZISTIŤ VIAC o Nekonečnom internete


Cez víkend dorazia búrky

Vytúžené zmiernenie tropických horúčav nastane v druhej polovici víkendu. Cez naše územie začne v nedeľu postupovať studený front, a tak na mnohých miestach treba počítať s tým, že sa počas popoludnia začnú objavovať prehánky a búrky, ktoré môžu byť aj intenzívnejšie.

Za studeným frontom k nám prenikne chladnejší vzduch, čo pocítime už na denných maximálnych teplotách počas pondelka. Tie by už nemali stúpať nad hranicu +30°C.

Vysoké teploty sa však vrátia v utorok. Teploty by od utorka do štvrtka budúceho týždňa mohli opäť stúpať nad hranicu +35°C. Výraznejšia vlna chladnejšieho počasia príde od štvrtka. Viac o vývoji na ďalšie dni sa dozviete TU.

Ďalšie najnovšie články
Dnes nás čakajú výdatné zrážky a ochladenie. Miestami nap...
Po početných slnečných dňoch nás čakajú výdatné zrážky
Babie leto je na konci. Čaká nás výrazné ochladenie, dážď...
Niekoľkodňová šnúra stabilného počasia je na konci. Teraz nás čaká iná stránka jesene. Zamračená, upršaná a chladná.
Slnečné a teplé počasie bude pokračovať. Babie leto potrv...
Babie leto trvá na našom území už niekoľko dní. Túto dekádu ešte zotrvá a preruší ho až víkend.
Hurikán Ophelia zosilnel a mieri nad Írsko. Hurikán prepi...
Ešte nikdy v histórii sa nestalo, aby hurikán 3. kategórie bol tak veľmi blízko pri Európe. Už v noci ovplyvní počasie nad Európou.