Víkend bude slnečný s príjemnými teplotami. Rána budú chladné

img
Babie leto nás čaká aj cez víkend a škaredého počasia sa netreba obávať
Slovensko |

Počasie vonku momentálne ovplyvňuje hlboká tlaková výš so stredom nad východnou Škandináviou a severozápadným Ruskom. Jej výbežok zasahuje ďaleko do strednej Európy, kde prináša stabilné počasie. Po zadnej strane tejto tlakovej výše k nám prúdi od juhovýchodu teplejší vzduch a vonku pozorujeme slnečné počasie so slabým vetrom. Toto počasie je typické pre záver septembra a začiatok októbra a nazýva sa Babie leto.

Cez víkend bude slnečno

Zmena v počasí nás cez víkend nečaká. Záver pracovného týždňa, sobota a nedeľa budú na celom území slnečné, s príjemnými teplotami. Maximálne denné teploty budú stúpať k hranici +20°C, ktorú ojedinele môžu aj prekonať. Denné maximá budú počas dnešného dňa a počas víkendu z hľadiska denného chodu teploty takmer zhodné. Teploty budú dosahovať: na severe a severovýchode od +13 do +15°C, západe, juhu a juhovýchode od +15 do +18°C, ojedinele až do +20°C.

 Noci budú chladné, s prízemnými mrazmi. Spôsobené to bude najmä málo oblačnými nocami, kedy teplota bude vďaka zemskému vyžarovaniu klesať veľmi nízko. Najmä pri zemi sa môže vyskytnúť aj prízemný mráz. Ten však hrozí zatiaľ len v severných okresoch stredného a východného Slovenska. 

Počasie by sa malo zmeniť po víkende. Od severozápadu dorazí na naše územie studený front, ktorý postupne prinesie ochladenie a zrážky. Budúci týždeň sa tak treba pripraviť na zmenu a nižšie teploty.

Ďalšie najnovšie články
Dnes nás čakajú výdatné zrážky a ochladenie. Miestami nap...
Po početných slnečných dňoch nás čakajú výdatné zrážky
Babie leto je na konci. Čaká nás výrazné ochladenie, dážď...
Niekoľkodňová šnúra stabilného počasia je na konci. Teraz nás čaká iná stránka jesene. Zamračená, upršaná a chladná.
Slnečné a teplé počasie bude pokračovať. Babie leto potrv...
Babie leto trvá na našom území už niekoľko dní. Túto dekádu ešte zotrvá a preruší ho až víkend.
Hurikán Ophelia zosilnel a mieri nad Írsko. Hurikán prepi...
Ešte nikdy v histórii sa nestalo, aby hurikán 3. kategórie bol tak veľmi blízko pri Európe. Už v noci ovplyvní počasie nad Európou.