Vysoké teploty vyvrcholia zajtra. Výraznejšie ochladenie dorazí koncom týždňa

img
Po nadpriemerne teplých dňoch nás čaká prechodné ochladenie. V závere týždňa však môže doraziť studený vzduch zo Sibíri
Slovensko |

Počas najbližších dní nás nečaká žiadna výraznejšia vlna sneženia, no trochu pozitívnosti sa predsa nájde. Postupne sa totiž začnú teploty z mimoriadne vysokých hodnôt dostávať do normálu a neskôr sa ochladí na teploty podpriemerné.

Nasledujúci pracovný týždeň bude spočiatku teplotne nadpriemerný a zajtra bude miestami až mimoriadne teplý. Na západe sa očakávajú teploty, ktoré môžu dosiahnuť až +15°C, čo je na túto ročnú dobu aj o 13°C vyššie ako býva zvykom.

V utorok sa ochladí, výraznejšia zmena príde v závere týždňa

Počas utorku začne cez Nemecko a Poľsko postupovať ďalej na juhovýchod studený front, ktorý prejde postupne aj cez naše územie. Od severu k nám prenikne chladnejší vzduch, na mnohých miestach, no najmä na severe sa v utorok vyskytnú aj zrážky, ktoré budú spočiatku vo vyšších, neskôr aj v stredných polohách snehové. Snežiť však bude pri kladných teplotách a pri nerovnomernom snežení sa neočakáva ani vytvorenie súvislej snehovej pokrývky.

Následne k nám v strede týždňa opäť prenikne teplejší vzduch od západu a v utorok a v stredu sa očakáva opäť oblačné počasie, s ojedinelým mrholením. 

Zmena sa očakáva v závere pracovného týždňa. Modely rátajú zatiaľ s ochladením, ktoré môže byť aj dlhodobejšieho charakteru. Z časového hľadiska je to ešte ďaleko, no väčšina modelov ráta s nástupom chladnejšieho obdobia. V prípade že sa tak stane, od severovýchodu k nám môže doraziť chladná vzduchová masa pôvodom zo Sibíri. Znamenať to však nebude sneženie ale skôr veľmi nízke teploty. 

Ďalšie najnovšie články
Zima sa nevzdáva. Blížia sa celodenné mrazy a ranné teplo...
Snehová pokrývka, ktorá napadla v uplynulých dňoch sa opäť na väčšine územia roztopí, no zima zbohom nedá. Jej posledný výdych bude výrazný.
Zima na Slovensku zotrvá. Teploty budú priemerné a vyskyt...
Zima zatiaľ neodchádza. V nasledujúcich dňoch nás čaká oblačné počasie, ktoré prinesie aj snehové zrážky. Teploty budú priemerné.
Pred nami je séria stabilných dní v chladnom vzduchu
Po búrlivých dňoch, ktoré opäť potrápili najmä vodičov na našich cestách sa počasie upokojí. Pred nami je totiž séria stabilnejších dní.
Blížia sa tuhé mrazy aj snehová nádielka
Zimné počasie sa k nám vrátilo a teplotne podpriemerné počasie nás tak skoro neopustí. Nasledujúce dni prinesú na naše územie silné mrazy a sneženie.