Začiatok týždňa bude upršaný. Babie leto by malo nastúpiť od štvrtka

img
Babie leto je túto jeseň zatiaľ mizerné. Vyskytlo sa len niekoľko stabilných dní, no zdá sa, že od štvrtka nás čaká šnúra stabilného počasia.
Slovensko |

Prvé nachladnutia a chrípkové stavy začínajú opäť trápiť. Prispieva tomu nestabilné počasie, ktoré prináša pomerne výrazné výkyvy teplôt a časté zrážky. V podobnom duchu sa bude počasie niesť aj v nasledujúcich dňoch, no črtá sa príjemná zmena.

Od štvrtka by sa v našej oblasti mala zvýrazniť tlaková výš, ktorá by mala mať dominantný vplyv na počasie u nás dlhšie obdobie. 

Zatiaľ stále daždivo

Počas nedele sa počasie na našom území opäť pokazí. Cez naše územie bude totiž v severozápadnom prúdení postupovať front, ktorý prinesie, najmä do severozápadných regiónov Slovenska prehánky alebo dážď.

Za týmto frontom sa už zajtra počasie zlepší. Do našej oblasti sa totiž rozšíri od západu výbežok vyššieho tlaku, no stále bude do našej oblasti prúdiť studený vzduch medzi týmto výbežkom a stredom tlakovej níže so stredom nad Pobaltím.

 

 

V utorok sa však počasie opäť pokazí, nakoľko sa k nášmu územiu bude blížiť ďalší front, ktorý prinesie zrážky najmä v stredu, ktoré by mali byť aj celoplošné.

Denné teploty by sa na našom území počas prvej polovice týždňa mali pohybovať v rozmedzí od +8 do +15°C. 

V priebehu noci budú teploty na našom území klesať na +7 až 0°C. Opäť sa tak budú vyskytovať aj prízemné mrazy.

Od štvrtka stabilné počasie

Premenlivé počasie však uprostred týždňa skončí a začne sa vyjasňovať. Nad Alpami sa totiž začne zvýrazňovať tlaková výš.

 Tá by mala mať dominantný vplyv na počasie u nás počas niekoľko nasledujúcich dní. Jej stred sa postupne presunie cez Rakúsko, Maďarsko nad Balkán. Ovplyvňovať by nás mala minimálne po zvyšok druhej októbrovej dekády.

Denné teploty budú každým dňom stúpať a v druhej polovici týždňa by sa mali pohybovať nad úrovňou dlhodobého normálu. Vyhliadku počasia na tieto dni si pozrite TU.

Ďalšie najnovšie články
V Európe zúri silný orkán. Presne po 11 rokoch sa silný v...
18. január 2007 vošiel do histórie meteorológie. Orkán Kyrill si vyžiadal v Európe desiatky obetí. Presne na deň po 11 rokoch sa vrátil ďalší orkán.
Večer dorazí na sever sneženie. Zajtra však hrozí intenzí...
Počas najbližších dní nás čaká silný vietor a sneženie
Čakajú nás celodenné mrazy a sneženie
Zima sa na našom území opäť konečne pripomenie. Tento týždeň by mal priniesť celodenné mrazy a aj sneh.
Od stredy nás zrejme čakajú početné snehové zrážky. Teplo...
Sychravé a nudné počasie sa čoskoro skončí. Čaká nás mierne ochladenie a návrat zimy