Záver pracovného týždňa prinesie jarné počasie s teplotami takmer +20°C

img
Nadchádzajúce hodiny nás čaká výrazné oteplenie. Po pomerne pochmúrnej strede sa počasie začne zlepšovať a v piatok môžu teploty vystúpiť k +20°C.
Slovensko |

Nasledujúce dni sa na našom území opäť zahrejeme. Záver pracovného týždňa totiž vďaka prítomnosti tlakovej výše a teplejšieho prúdenia bude nadpriemerne teplý a slnečný. Teploty budú stúpať aj nad hranicu +15°C a maximálne teploty by sa v piatok mali zastaviť tesne pod hranicou +20°C.

Po pochmúrnej strede vyjasnenie

Cez naše územie aktuálne postupuje frontálny systém. Ten sa však prejavuje len zväčšenou oblačnosťou. Zrážky sa dnes vyskytnú najmä na severe. Nad Francúzskom však dnes bude mať svoj stred tlaková výš, v ktorej strede sa tlak pohybuje na úrovni 1034 hPa a táto tlaková výš sa už vo štvrtok bude nachádzať priamo nad Českou republikou a vo výraznej miere ovplyvní aj počasie u nás.

Počas zajtrajšieho dňa bude na východe ešte pomerne veľa oblačnosti, ale od západu sa vďaka tlakovej výši začne oblačnosť zmenšovať a bude sa vyjasňovať. Tlaková výš však bude pomaly zanikať. Zatiaľ čo dnes sa tlak v jej strede bude pohybovať na spomínaných 1034 hPa, tak počas zajtrajšieho dňa už len 1028 hPa a tlak bude ďalej klesať.

Maximálne denné teploty by sa vo štvrtok na našom území mali pohybovať pod hranicou +15°C a udržovať by sa tak mali medzi +8 až +15°C.

V piatok až takmer +20°C

V piatok nás čaká najpríjemnejšie počasie z tohoto týždňa. Do strednej Európy by totiž mal prúdiť teplejší vzduch od juhozápadu.

Maximálne teploty sa na našom území budú pohybovať pri slnečnom počasí v rozmedzí +9 až +15°C, ale na západnom Slovensku bude výrazne teplejšie a to od +13 až do +19°C. Nie je však vylúčené, že teploty budú atakovať hranicu +20°C. 

V priebehu víkendu nás však čaká opäť ochladenie. Viac sa dočítate TU. Preto si piatok v znamení slnečných lúčov vychutnajte a užite si príjemné teploty, ktoré budú na tohtoročnú dobu aj o 10°C nad hranicou dlhodobého priemeru.

Ďalšie najnovšie články
Rozlúčte sa s dažďom. Nastupujú stabilné, slnečné a letné...
Zvlnený studený front priniesol výdatné zrážky a ochladenie. Nastupuje oteplenie a slnečné počasie
V noci sa Slovenskom prehnalo derecho. Veterná smršť zasi...
Veterná smršť počas včerajšieho večera a noci na piatok vystrájala v mnohých štátoch od Slovinska po Poľsko.
Od zajtra tu máme opäť horúčavy. V piatok však už schladi...
Do našej oblasti sa opäť začína dostávať teplý vzduch, ktorý prinesie tropické teploty. Už v piatok sa však výrazne ochladí.
Extrémne horúčavy dočasne skončili. Čakajú nás výdatné zr...
Po extrémnych horúčavách sa výrazne ochladí. Zasiahnu nás výdatné zrážky