Zima na Slovensku zotrvá. Teploty budú priemerné a vyskytne sa aj sneh

img
Zima zatiaľ neodchádza. V nasledujúcich dňoch nás čaká oblačné počasie, ktoré prinesie aj snehové zrážky. Teploty budú priemerné.
Slovensko |

Vrchol zimy je už za nami. S každým ďalším dňom sa bude viac a viac otepľovať a zimnejšie počasie sa bude zmierňovať. Nadchádzajúce dni by podľa predpovedí mali byť teplotne prevažne priemerné a vyskytnú sa aj snehové vločky. Tie však nebudú výraznejšie a nádielka príde maximálne na náveterné strany hôr.

Počasie bude oblačné

Nad našou oblasťou sa aktuálne nachádza oklúzny front, ktorý sa nad nami rozpadne. Tento front by mal zaniknúť v stredu a dovtedy bude do našej oblasti prinášať vlhkosť a s tým súvisiace zrážky.

Na synoptickej predpovedi môžete vidieť očakávané rozloženie frontov

 

Utorok nad naše územie prinesie veľkú oblačnosť až zamračené so snežením, ktoré však v Podunajskej nížine prejde do dažďa. Na zvyšku územia síce bude snežiť, no nepôjde o výdatnejšie zrážky. Sneh pripadne najmä na horách. V nižších polohách sa totiž denné teploty budú pohybovať nad bodom mrazu a napriek tomu, že bude snežiť, tak sneh sa na teplom zemskom povrchu nezdrží. Napriek tomu, že sa teploty očakávajú slabo nad bodom mrazu, tak v porovnaní s dlhodobým normálom na súčasnú ročnú dobu pôjde o priemerné teploty.

Sneženie ustane v noci na stredu a to na východnom Slovensku. V priebehu stredajšieho dňa by malo byť naďalej zamračené, ale zrážky sa očakávajú už len v podobe prehánok.

 

Štvrtok prinesie prechodné vyčasenie

V priebehu štvrtka by sme sa stále mali nachádzať v nevýraznom tlaku vzduchu, ale zrážky sa neočakávajú a prechodne sa môže aj vyčasiť.

Toto krajšie počasie však vydrží len zopár hodín. Počas piatka sa očakáva ďalší príchod frontu, ktorý opäť prinesie zrážky. 

Ďalšie najnovšie články
Zima sa nevzdáva. Blížia sa celodenné mrazy a ranné teplo...
Snehová pokrývka, ktorá napadla v uplynulých dňoch sa opäť na väčšine územia roztopí, no zima zbohom nedá. Jej posledný výdych bude výrazný.
Pred nami je séria stabilných dní v chladnom vzduchu
Po búrlivých dňoch, ktoré opäť potrápili najmä vodičov na našich cestách sa počasie upokojí. Pred nami je totiž séria stabilnejších dní.
Blížia sa tuhé mrazy aj snehová nádielka
Zimné počasie sa k nám vrátilo a teplotne podpriemerné počasie nás tak skoro neopustí. Nasledujúce dni prinesú na naše územie silné mrazy a sneženie.
Pred nami sú daždivé aj zasnežené dni
Nadchádzajúce dni sa počasie v našej oblasti výrazne zhorší. Čaká nás zamračené a sychravé počasie. Bude pršať aj padať sneh.