Aj dnes bude veterno. Miestami so snežením či dažďom

18.03.2021 o 06:01 - Dominik Cenkner
  • Článok

Všetci, ktorí nedočkavo dúfajú, že sa začne jar, budú mať aj dnes hlavu v smútku. Na jarné počasie to totiž rozhodne vyzerať nebude.

Aj dnes bude veterno. Miestami so snežením či dažďom
Ilustračné foto, zdroj: pinterest.com

Počasie aj dnes bude u nás ovplyvňovať tlaková výš v oblasti nad Britskými ostrovmi a tlaková níž nad čiernomorskou oblasťou. Presne medzi týmito dvoma tlakovými útvarmi k nám bude od severu prúdiť chladnejší vzduch.

To však nebude všetko. Zároveň totiž bude vo vyšších vrstvách ovzdušia od severu nad našu oblasť zasahovať brázda nízkeho tlaku vzduchu.

Štvrtok tak prinesie premenlivé počasie, v severnej polovici územia s prevažne veľkou oblačnosťou. Miestami, a to práve najmä na severe, treba počítať so snehovými prehánkami či občasným snežením.

V polohách do približne 300 metrov to bude aj dážď. Takáto situácia tak opäť raz nebude priaznivá pre vodičov, na cestách preto jazdite opatrne.

Teplota a výhľad do ďalších dní

Teplota oproti včerajšku ešte mierne klesne. Vystúpi od +4 °C do +9 °C. Na severe bude chladnejšie. Ortuť v teplomeroch sa tam vyšplhá na -1 °C až +4 °C.

V predchádzajúcich dňoch nepriaznivé počasie dotváral aj vietor. Inak tomu nebude ani dnes.

Fúkať bude prevažne severný vietor 4 až 11, v nárazoch ojedinele, a to najmä v Above a na Dolnom Zemplíne okolo 16 m/s, čo je v prepočte približne 60 km/h. Vietor by mal ustávať až ku večeru.

A kedy konečne dorazí teplejšie počasie? Tak skoro to zatiaľ nebude. Chladné počasie s občasným snežením sa očakáva ešte aj začiatkom budúceho týždňa. Postupne sa však začne otepľovať. Podrobnejšie si o tom môžete prečítať TU.

Najnovšie správy