Aj štart nového týždňa bude teplý

Článok
Po slnečnom a teplom víkende výraznejšiu zmenu neprinesie ani nový pracovný týždeň. Naďalej budú teploty stúpať až k hranici +20°C.
Do našej oblasti prúdi aktuálne teplý vzduch od juhozápadu, ktorý zapríčiňuje na túto ročnú dobu nezvyčajne veľmi teplé počasie. Príjemné teploty zostanú na našom území aj na začiatku nového týždňa, avšak počasie predsalen bude o čosi pestrejšie.

Teplý vzduch totiž bude do našej oblasti prúdiť po okraji mohutnej a hlbokej tlakovej níže Burkhard, ktorej stred sa bude presúvať cez Škótsko nad Severné more. Táto tlaková níž prinesie rozsiahle komplikácie na Britské ostrovy a okrem iných štátov aj do Francúzska. Meteorológovia sa pripravujú na mohutné poryvy vetra s rýchlosťou orkánu. Takýto intenzívny vietor sa v oblasti nevyskytol už 30 rokov. Počasie u nás táto tlaková níž ovplyvní len nepatrne. Aj na našom území zosilnie vietor, ale to predovšetkým len na hrebeňoch hôr. Tu v priebehu pondelka môže vietor dosahovať nárazy do 25 m/s.

Okrem vetra nás však v pondelok čaká aj viac oblačnosti. Prevládať na našom území bude prevažne polooblačno až oblačno. Teploty však zostanú na podobných úrovniach ako počas víkendu. Maximá sa vyšplhajú na úroveň okolo +22°C.

V priebehu utorka sa na našom území opäť vyčasí a čaká nás príjemný jasný až polojasný deň.
Zmena príde až v stredu na postupujúcom studenom fronte. Očakávame na mnohých miestach dážď a citeľné ochladenie. Do stredy si tak treba užiť príjemné teplé počasie.
img