Aké bude počasie na Vianoce? Dnešný deň by nám to mal povedať

25.11.2020 o 06:00 - Dominik Cenkner
  • Článok

Pred nami je deň, počas ktorého budú meniny sláviť všetky Kataríny. S týmto menom sa spája viacero pranostík, pričom tá najznámejšia hovorí - Katarína na ľade, Vianoce na blate - a opačne. Aké počasie nás teda dnes čaká?

Aké bude počasie na Vianoce? Dnešný deň by nám to mal povedať
Ilustračné, Foto: mcuoneclipse.com

Situáciu u nás bude ovplyvňovať prílev teplého a suchého vzduchu. Ten bude do našej oblasti prúdiť od západu po severnom okraji tlakovej výše, ktorej stred sa nachádza nad Rumunskom.

Počas dnešného dňa preto treba počítať na väčšine územia so zamračeným a hmlistým počasím. Ojedinele sa môže objaviť mrholenie, z rána a predpoludním aj mrznúce, preto si treba dať pozor na tvorbu poľadovice.

Ako v inom svete to bude vyzerať na horách. Očakávame tam prevažne jasnú oblohu a bude aj teplo.

Kým najvyššia denná teplota tam, kde bude prevládať oblačnosť a hmla, vystúpi len na 0 °C až +5 °C, na horách bude o poznanie teplejšie. Denné maximálne teploty sa tam budú pohybovať v rozmedzí od +5 °C do +10 °C. Pre zaujímavosť, teplota na horách vo výške 1500 m vystúpi na približne +8 °C.

Fúkať bude slabý, na juhozápade a juhovýchode, juhovýchodný vietor do 20 km/h. Takéto nás teda čaká počasie. Katarína nebude ani na ľade, ani na blate. Neostáva nám preto nič iné, len si počkať do Vianoc, aké nám prinesú počasie.

Najnovšie správy