Ako zasiahol Slovenský národný bleskozvod publikum ?

25.09.2019 o 08:53 - Ľubomír Franko
  • Článok

Do ,,Slovenského národného bleskozvodu" udrel koncom augusta blesk, ktorý sa podarilo zachytiť na slávnej fotografii. Blesk vyvolal na internete ošiaľ. Prinášame vám exkluzívne štatistiky od spoločnosti Starmedia nielen o samotnom blesku, no takisto aj o súvislostiach, ktoré nie sú úplne štandardné. 

Ako zasiahol Slovenský národný bleskozvod publikum ?

Noc z 24. na 25. augusta bola na Slovensku mimoriadne búrlivá. Výrazný búrkový systém sa presunul cez západ územia, kde priniesol viac ako 15-tisíc bleskov detegovaných sieťou Blitzortung. 

Jeden z bleskových výbojov zasiahol aj vtedy čerstvo postavený stĺp pri Národnej rade Slovenskej republiky. Zásah blesku sa podarilo natočiť a odfotografovať Adamovi Kováčovi, ktorého fotografia zožala na internete veľký úspech. 

Priemerný blesk, ktorý udrel aj do nášho ,,národného stožiara", vyprodukuje toľko energie, koľko spotrebuje 4-členná rodina v priemerne veľkom rodinnom dome za 40 dní bežnej spotreby. 

Viac podobných, ale aj mnoho iných ďalších štatistík nájdete v inforgrafike od spoločnosti Starmedia, oddelenie Data Science. 

Najnovšie správy