AKTUALITA: Ráno dorazia zrážky. Sobota bude upršaná, pozrite si kde

21.05.2021 o 22:10 - Ľubomír Franko
  • Článok

V priebehu soboty bude cez územie Slovenska postupovať ďalej na východ zvlnený studený front. Na viaceré miesta dorazí dážď, ktorý bude aj výdatný.

AKTUALITA: Ráno dorazia zrážky. Sobota bude upršaná, pozrite si kde

Zrážky by mali v sobotu doraziť v dvoch vlnách. Prvá vlna by mala doraziť dopoludnia a postupne by mala zasiahnuť celé Slovensko. Najviac zrážok by malo spadnúť na strednom Slovensku.

Prvá vlna zrážok dopoludnia, zdroj: Meteologix
Prvá vlna zrážok dopoludnia, zdroj: Meteologix

V priebehu poludnia začnú zrážky od západu ustávať a presunú sa najmä na východ. V tom čase by mala doraziť druhá vlna zrážok. 

Pri druhej vlne by sa mali zrážky vyskytovať v páse siahajúcom cez juhovýchodnú polovicu územia Slovenska. Popoludní by sa teda najmä v Trenčianskom kraji a na západe Žilinského kraja mal dážď vyskytovať len ojedinele.

Druhá vlna zrážok, zdroj: Meteologix
Druhá vlna zrážok, zdroj: Meteologix

Sobota tak prinesie na mnohé miesta dážď. Okrem zrážok nás čaká aj ochladenie. Maximálne teploty by mali dosiahnuť od +11 na severe po +16 °C na juhozápade a juhu Slovenska. Na východe sa očakávajú teploty ešte od +14 do +20 °C.

V nedeľu by mali byť teploty o niečo vyššie, od +13 do +20 °C. Najmä na západe sa tak oproti sobote oteplí.

V priebehu noci na nedeľu zrážky ustanú. Počas nedele sa však v západnom prúdení a vo vlhkom vzduchu budú tvoriť prehánky a ojedinele aj búrky. Tie hrozia opäť na celom území.

Najnovšie správy