AKTUALIZÁCIA: Popoludní hrozia silné búrky

14.08.2018 o 11:51 - Ľubomír Franko
  • Článok

Studený front sa už začína nasúvať nad naše územie. Popoludní nám hrozia intenzívne búrky, ktoré môžu priniesť silný nárazový vietor. 

AKTUALIZÁCIA: Popoludní hrozia silné búrky

Dnešné rozpoloženie a ,,charakter" búrok môžeme rozdeliť na dve rôzne oblasti. 

Severná polovica stredného Slovenska + Spiš

V silnom juhozápadnom prúdení by sa už okolo poludnia mali tvoriť početné búrky v severnej polovici stredného Slovenska. Tie budú postupovať na severovýchod a sprevádzané budú najmä prívalovými zrážkami a krupobitím. Búrky môžu okrem stredného Slovenska zasiahnuť aj Spiš.

Juh stredného + juhovýchod Slovenska

V oblasti Slovinska už v týchto chvíľach vznikajú intenzívne búrky. Tie budú postupovať ďalej na východ až severovýchod a postupne sa budú rozrastať. V oblasti západného Maďarska budú naberať na sile a postupne sa budú stáčať na sever. Búrky budú sprevádzané najmä silným vetrom, ktorý môže spôsobiť škody na strechách či porastoch.

Búrky by mali na juh stredného Slovenska (okrajom môžu zasiahnuť aj východ Podunajskej nížiny) doraziť medzi 16:00 až 19:00. 

Silné búrky potom postúpia ďalej na východ, tu sú však modely už nezhodné. Silné búrky tak na východ doraziť nemusia a môžu sa rozpadnúť, šanca tu však je. O tom budeme informovať priebežne.

Najnovšie správy