AKTUALIZOVANÉ: Sydney zasiahla impozantná a mohutná búrka

Článok
Pred pár hodinami zasiahla Sydney pomerne silná búrka. Tá priniesla impozantné zábery.
Sydney zasiahla impozantná búrka. Tá na fotografiách a videách vyzerala naozaj monštrózne. Po sociálnych sieťach sa začalo šíriť množstvo fotografií. Búrka zasiahla Sydney medzi 16:00 až 17:00 miestneho času a sprevádzali ju nárazy vetra s rýchlosťou okolo 100 km/h.

Búrka zasiahla Sydney po vlne horúcich dní. Intenzívna búrka priniesla niekoľko desiatok milimetrov zrážok. Množstvo vody na cestách skomplikovalo dopravnú situáciu v Sydney. Na niekoľko hodín bola obmedzená aj železničná doprava na južnom a východnom predmestí Sydney.
 
Letisko v Sydney medzi 16:20 až 17:20 obmedzilo pre silnú búrku prevádzku a lety boli presmerované na iné austrálske letiská do Canberry a Brisbane. Letová prevádzka na letisku v Sydney sa do normálu vrátila o 18:30 miestneho času.
 
Silná búrka, ktorá zasiahla Sydney spôsobila len menšie škody. Sprevádzal ju vietor s rýchlosťou okolo 60 km/h, ktorý poškodil najmä slabo ukotvené predmety. Blížiaca sa búrka však vyzerala oveľa nebezpečnejšie. Pozrite si TIMELAPSE búrky:


img