AKTUÁLNE: Bratislava je pod vodou. Tiesňové linky nestíhajú

Článok
Krátko popoludní zasiahli naše hlavné mesto silné búrky sprevádzané vysokou bleskovou aktivitou a najmä prívalovými zrážkami.
Prudká popoludňajšia búrka, ktorá zasiahla Bratislavu krátko po 13. hodine, spôsobila dopravné komplikácie a zatopila viacero ulíc. Búrka s krúpami vyčíňala aj v Malackách a okolí.

Tiesňová linka hasičov v Bratislave je v súvislosti s búrkou preťažená. Hovory na 150 už prepájajú aj na trnavských operátorov.
Počas silnej búrky, ktorá sa preháňa hlavným mestom, volajú hasičom mnohí obyvatelia so žiadosťou o pomoc so stúpajúcou vodou. Tá na viacerých miestach zatápa pivnice, inde zas nestíha nápor vody zvládnuť kanalizácia. Podľa Operačného strediska HaZZ v Bratislave je najviac hlásení o problémoch s vodou z tretieho bratislavského okresu, ale ľudia sa ozývajú z mnohých častí mesta.

Obmedzená je aj MHD. Kvôli búrke je zatopený podjazd na Vajnorskej, električkou číslo 4 sa teda na Zlaté piesky momentálne nedostanete. Súpravy končia na Železničnej stanici Nové Mesto.

Električky nejazdia ani do Ružinova na Astornomickú. Rovnako ako linka číslo 4 sú odkláňané z Trnavského mýta a končia na železničnej stanici Nové Mesto. Do Ružinova premáva náhradná autobusová doprava, cestujúci ale podľa dispečingu majú počítať s dlhším zdržaním.
 

Búrka zablokovala aj troljebusovú dopravu v hlavnom meste. Piatim vozidlám sa dostala do motorov voda, ostali preto stáť a musia byť odtiahnuté do depa.Trolejbusové linky nejazdia ani cez Gagarinovu na Popradskú ulicu, polícia tu uzavrela zaplavený železničný podjazd. Rovnako uzavreli aj podjazd pod Prievozskou.

MHD žiada cestujúcich o trpezlivosť, spoje by mali podľa dispečingu Dopravného podniku meškať maximálne päť minút, s výnimkou Ružinovskej, kde náhradná autobusová doprava môže trvať aj dlhšie.

Búrky postupujú ďalej. Na Záhorí narobilo problémy silné krupobitie. Problémy s prívalovými zrážkami najnovšie hlási aj Viedeň a Brno.Aktuálnu polohu búrok SLEDUJTE TU