AKTUÁLNE: Horí skládka nebezpečného odpadu v Budmericiach

03.06.2021 o 12:19 - Veronika Salayová
  • Článok

Hasiči v týchto chvíľach zasahujú pri požiari v obci Budmerice v okrese Pezinok. Požiar vypukol na skládke nebezpečného odpadu.

AKTUÁLNE: Horí skládka nebezpečného odpadu v Budmericiach
Foto: HaZZ

Tri desiatky hasičov momentálne zasahujú pri požiari v obci Budmerice v okres Pezinok, informuje HaZZ. Na mieste stúpa čierny dym do výšky niekoľkých desiatok metrov.

„Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že požiar vypukol na skládke nebezpečného odpadu,“ uviedli hasiči na svoje stránke.

Na mieste udalosti zasahujú profesionáli z Pezinka, Senca, z Dúbravky a Radlinského a členovia DHZ obcí Budmerice, Blatné, Častá, Pezinok a ZHÚ Istrochem.

Kvalita ovzdušia je v norme

Kvôli požiaru skládky nebezpečného odpadu boli privolaní aj pracovníci Kontrolného chemického laboratória v Nitre.

Tí uskutočnili prvé merania kvality ovzdušia, našťastie, s priaznivým výsledkom.

„Pracovníci Kontrolného chemického laboratória v Nitre nenamerali žiadne zvýšené hodnoty škodlivé pre občanov,“ informovalo HaZZ na záver. 

Okolité mestá a dediny vyzývajú k opatrnosti

Mesto Modra vyzvalo na sociálnej sieti svojich obyvateľov, aby si vo svojich domoch a bytoch pozatvárali okná a, ak je to možné, zdržiavali sa dočasne v interiéri.

Rovnako aj ďalšie obce v okolí ako napríklad Dubová, Vištuk či Ružindol upozorňujú svojich obyvateľov na požiar skládky a vyzývajú obyvateľov k opatrnosti.

Najnovšie správy