AKTUÁLNE: Intenzívne zemetrasenie zasiahlo Portoriko. Hlásia škody

07.01.2020 o 09:58 - Ľubomír Franko
  • Článok

Intenzívne zemetrasenie s lokálnou magnitúdou 6,5 zasiahlo dnes o 9:24 nášho času Portoriko. Včera tam po viac ako 200 slabých otrasoch zaznamenali zemetrasenie o sile 5,7, ktoré napáchalo aj škody. O 9:44 nášho času bol evidovaný dotras s magnitúdou 5,6. 

AKTUÁLNE: Intenzívne zemetrasenie zasiahlo Portoriko. Hlásia škody

Veľmi silné zemetrasenie s lokálnou magnitúdou 6,5 zasiahlo dnes dopoludnia Portoriko. S epicentrom na juhozápadnom pobreží ostrovu bolo citeľné vo veľmi širokej oblasti.

Doposiaľ nie sú známe hlásenie o zraneniach či stratách na životoch, s určitosťou ale vieme povedať, že škody budú veľké.

Škody po včerajšom zemetrasení, foto: EMSC
Škody po včerajšom zemetrasení, foto: EMSC

Počas uplynulých dní v oblasti totiž evidovali viac ako 200 slabých otrasov a počas včerajšieho dňa tam udrelo zemetrasenie o sile 5,7, ktoré napáchalo škody na budovách. Niektoré budovy sa aj zrútili, akoby zázrakom však nikto nebol zranený.

Dnešné zemetrasenie bolo podstatne silnejšie ako to včerajšie. Všeobecne platí, že každých 0,2 stupňa magnitúdy znamená nárast sily zemetrasenia o dvojnásobok. Znamená to, že zemetrasenie o sile 5,9 je dvakrát silnejšie ako zemetrasenie o sile 5,7. 

Zemetrasenie malo epicentrum na juhozápadnom pobreží ostrovu
Zemetrasenie malo epicentrum na juhozápadnom pobreží ostrovu

Podľa doposiaľ známych informácii zemetrasenie vlnu tsunami nevyprodukovalo. Vyplýva to zo správy varovného systému od americkej NOAA. 

AKTUALIZÁCIA: o 9:44 bol zaznamenaný silný dotras s magnitúdou 5,6, čo je podobná intenzita ako včerajšie zemetrasenie, ktoré napáchalo škody.

Z hlásení obyvateľov v sieti EMSC môžeme potvrdiť, že zemetrasenie spôsobilo škody. 

Najnovšie správy