AKTUÁLNE: Návrat zimy je už za rohom. Na západe Česka sneží

04.05.2019 o 18:55 - Česko - Ľ.F.
Článok

Do Európy prenikol arktický vzduch. Ten sa začína prejavovať už aj v Česku, keď na západ krajiny priniesol výrazné ochladenie a sneženie. Ochladenie a s ním spojený dážď a sneženie dorazia v noci aj na Slovensko.

AKTUÁLNE: Návrat zimy je už za rohom. Na západe Česka sneží

Do Strednej Európy v závere týždňa prenikol mimoriadne chladný vzduch pôvodom z Arktídy. Vzduch tu preniká medzi tlakovou výšou so stredom nad Britskými ostrovmi a rozsiahlou oblasťou nízkeho tlaku vzduchu nad Škandináviou.

Studený vzduch sa momentálne nachádza už aj na západe Českej republiky. Teploty tu oproti ránu výrazne poklesli a momentálne sa pohybujú v rozmedzí od +2 do +6 °C. Spolu s ochladením sa tu vyskytujú aj zrážky, ktoré sú miestami už od 300 metrov nad morom snehové. 

Na Děčínsku dnes od nadmorskej výšky 450 metrov nad morom nasnežilo. Podľa informácií z oblasti ale snežilo už od nadmorskej výšky cca 300 metrov nad morom, nižšie sa vyskytovali zrážky zmiešané. Foto v prílohe.


zdroj: in-pocasi.cz

Sneženie a výrazné ochladenie dorazia aj na Slovensko a to už počas nasledujúcej noci. Viac o očakávanom snežení na našom území sa dozviete TU: