AKTUÁLNE: Poľskom sa v noci prehnali tornáda. Zničených je niekoľko do

Článok
Meteorológovia dnes po spätnej analýze potvrdili, že južným Poľskom sa v noci prehnali tornáda. Tie spôsobili rozsiahle škody.
Regiónom Małopolskę a Podkarpacie sa v priebehu včerajšej noci prehnali silné búrky, ktoré sprevádzali aj tornáda. Tie vážne poškodili niekoľko desiatok domov, striech, elektrických vedení a zranili štyroch ľudí. Množstvo ciest je v oblasti neprejazdných.

Asi najvážnejšia situácia je v mestách Rzeszów a Łańcuta, kde silný vietor strhol asi 100 striech. Dedinkou Malawa, ktorá sa nachádza východne od Rzeszówa sa prehnalo tornádo, ktoré dosť výrazne poškodilo niekoľko domov. Hasiči v oblasti mali až okolo 80 výjazdov k popadaným stromom a strhnutým strechám.

Záchranári museli vyraziť k štyrom osobám, ktoré zasiahli padajúce trosky. V dedine Malawa múr rodinného domu, ktorým sa prehnalo tornádo zavalil 14-ročného chlapca. V oblasti dnes majú plné ruky elektrikári. Nočné búrky poškodili 11 vysokých napätí elektrického vedenia a až 237 trafostaníc. Bez dodávok elektriny je tak niekoľko tisíc ľudí.
img