AKTUÁLNE: Povodňová situácia sa stabilizuje

14.08.2019 o 16:20 - V.A.
  • Článok

Hladiny riek sa ustaľujú. Najhoršie je preč.

AKTUÁLNE: Povodňová situácia sa stabilizuje

Na východnom Slovensku bolo dnes rušno. Niekoľko obcí vyhlásilo mimoriadny stav kvôli hroziacim povodniam. Najhoršie na tom boli obce na Šariši.

V Kapušanoch sa vyliala rieka Ladianka, prítok Sekčova a zaplavila okolité polia a záhrady rodinných domov. Dopoludnia v obci vyhlásili 3. stupeň povodňovej aktivity. Ďalšou kritickou obcou boli neďaleké Fintice. Voda tam zaliala hlavnú príjazdovú cestu.

Ďalšie povodne zaznamenali v obci Babie a Pavlovce. Voda tam zaplavila niekoľko domov, podmyla most a narušila cestné komunikácie.

Voda začala stúpať už v skorých ranných hodinách aj v okolí Košíc. Tam nakoniec výška hladiny stúpala aj najdlhšie. Poslednou kritickou oblasťou je okolie Košíc. Hladina riek tam stúpa aj po 16. hodine.

Najvyššiu hladinu voda dosahuje v spomínaných Košických Oľšanoch, vodný stĺpec kulminuje pri výške 310 cm, ďalej v Kysaku (241 cm) a Ždani (306 cm). Oblačnosť sa už rozpadáva, čím sa vodné toky ustália a situácia sa tak upokojí aj tam.

Rozpadávajúca sa oblačnosť
Rozpadávajúca sa oblačnosť

Viac ako 100 mm zrážok spadlo v Medzilaborciach a Turanoch nad Ondavou. K tomu číslu sa približovala aj Oľka (pri Medzilaborciach) a Švedlár, obe obce mali nad 90 mm.

 
Najnovšie správy