AKTUÁLNE: Silná poľadovica v Česku. Autá sú neovládateľné

30.11.2018 o 10:44 - Ľ.F.
Článok

Intenzívny mrznúci dážď sa v týchto chvíľach vyskytuje na krajnom západe Česka. Pri záporných teplotách tu prší a vytvára sa silná poľadovica. Hasiči vyzývajú ľudí, aby radšej autom nejazdili.

AKTUÁLNE: Silná poľadovica v Česku. Autá sú neovládateľné
zdroj: HZS České republiky

Nepriaznivá situácia sa momentálne vyvíja v oblasti Karlovarského kraja na západe Česka. Cez územie prechádza teplý front, ktorý prináša dážď.

Keďže teplý vzduch je ľahší ako studený, nachádza sa nad ním. Zrážky, ktoré tak vypadnú z oblačnosti sú kvapalné a následne padajú k zemi. V prízemnej vrstve je teplota záporná a zrážky tak ihneď namŕzajú.

Momentálne je v oblasti Karlových Varov -5 °C a vyskytuje sa tu dážď. Takéto podmienky sú veľmi nebezpečné, pred čím varujú aj hasiči v Karlovarskom kraji. Tí vyzývajú vodičov, aby na cesty radšej nejazdili a aby boli veľmi opatrní. Od rána totiž už zasahovali pri desiatke nehôd vrátane hromadnej nehody piatich áut na diaľnici D6.

O tom, že situácia je v oblasti nebezpečná svedčí aj nasledujúce video, ktoré pochádza z obce Kraslice na česko-nemeckých hraniciach.