AKTUÁLNE: Sneženie komplikuje dopravu. Na českej diaľnici došlo k hromadnej autonehode

20.01.2022 o 13:15 - Veronika Salayová

 Na diaľnici D5 v smere na Prahu sa stala hromadná dopravná nehoda. Zrazili sa desiatky áut, na miesto mieria všetky záchranné zložky, vrátane vrtuľníka.

AKTUÁLNE: Sneženie komplikuje dopravu. Na českej diaľnici došlo k hromadnej autonehode
Foto: ČT24

Českom sa aktuálne presúva studený front, ktorý prináša prudké snehové prehánky. V stredných Čechách úradujú aj silné snehové búrky s bleskovou aktivitou. Na území Čiech udrelo už vyše 700 bleskov.

Toto nepriaznivé počasie v Čechách spôsobilo výrazné komplikácie na cestách. Na 33. kilometri diaľnice D5 pri Žebráku v smere na Prahu sa stala hromadná dopravná nehoda, informuje ČT 24.

Zrazili sa desiatky áut v dôsledku a diaľnica je v smere na Prahu úplne neprejazdná. Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky. 

Foto: In-počasí
Foto: In-počasí

Podľa prvotných informácií od stredočeských hasičov sa malo zraziť asi 10 nákladných a 15 osobných áut. Podľa informácií českej polície sa na diaľnici zrazilo až 40 vozidiel.

Na mieste sú aj zranení

„Došlo k hromadnej dopravnej nehode. Hasiči zistili, že sa tam zrazilo zhruba 10 nákladných a 15 osobných automobilov. Rozsah zranení ešte len zisťujeme,“ uviedla hovorkyňa stredočeských hasičov Tereza Fliegerová. 

„Po prvej situačnej správe sa na mieste nachádza 5 zranených, z toho 3 osoby mali byť zakliesnené v autách. V tejto chvíli by mali byť už starostlivosti záchranárov,“ povedala hovorkyňa stredočeských záchranárov Petra Homolová s tým, že počty zranených sa ešte môžu meniť.

Podľa polície sú vozidlá po nehode rozosiate na zhruba 150-metrovom úseku diaľnice. Ťah je v smere na Prahu úplne neprejazdný a policajti dopravu odkláňajú od zjazdu na Žebrák, Zdice.

Kvôli pristávaniu vrtuľníka záchranárov zastavila polícia pred 12.30 h diaľnici aj v opačnom smere.

Správu budeme v prípade nových informácií aktualizovať.