AKTUÁLNE: Vietor naberá na sile. Najbližšie hodiny buďte opatrní

05.05.2021 o 14:09 - Peter Minárik
  • Článok

V týchto chvíľach začína pred príchodom studeného frontu na našom území naberať rýchlosť silný vietor. V Bratislave už fúka silnejší nárazový vietor, ktorý bude v nadchádzajúcich minútach naberať na sile.

AKTUÁLNE: Vietor naberá na sile. Najbližšie hodiny buďte opatrní

Priaznivé, teplé a slnečné počasie končí. Počasie na Slovensku začína ovplyvňovať výrazný studený front, ktorý práve v týchto chvíľach naberá na sile. Najsilnejšie poryvy vetra sa očakávajú tesne pred príchodom studeného frontu, ktorý prinesie zrážky.

Vietor silnie, prichádza dážď

Studený front práve v týchto chvíľach prináša prvé zrážky do oblasti Záhoria, Bratislavy a na severozápadné Slovensko.

Súčasne však začína naberať veľmi silný vietor, ktorý bude v nadchádzajúcich minútach ešte nebezpečnejší.

Nárazy vetra sa už v týchto chvíľach na Záhorí a v okolí Bratislavy dostávajú cez 15 m/s, pričom v nadchádzajúcich minútach budú nárazy vetra ešte silnejšie.

Najhoršie to bude s vetrom v Podunajskej nížine. Nárazy vetra sa budú pohybovať až cez 25 m/s, pričom ojedinele (pravdepodobnosť cca 30-40 %) môžu poryvy vetra dosiahnuť až 30 m/s.

pravdepodobnosť nárazov vetra, zdroj: SHMÚ
pravdepodobnosť nárazov vetra, zdroj: SHMÚ

Vietor môže spôsobiť škody, prídu aj búrky

Očakáva sa, že na západnom Slovensku môže nárazový vietor spôsobovať aj škody. Vietor bude lámať vetvy a môže aj vyvracať stromy, či strhávať strechy a preto neodporúčame pobyt v exteriéri.

Silný vietor sa presunie celým našim územím a slabnúť bude podvečer.

Okrem silného vetra sa budú na čele frontu objavovať aj búrky. Prvé sa vyskytujú nad Moravou. Príchod studeného frontu sledujte TU.

Najnovšie správy