AKTUÁLNE: Vonku sa tvorí poľadovica. Situácia sa zhorší

02.12.2018 o 16:40 - Ľubomír Franko
  • Článok

Vonku sa už v týchto chvíľach tvorí poľadovica. Dôvodom je mrznúce mrholenie, ktoré vypadáva z nízkej oblačnosti. Večer sa situácia zhorší, zrážky budú intenzívnejšie a tvoriť sa bude silná poľadovica. 

AKTUÁLNE: Vonku sa tvorí poľadovica. Situácia sa zhorší

Na našom území je momentálne zamračené. Od západu k nám začal prúdiť teplejší vzduch a v atmosfére sa vytvorila inverzná teplotná vrstva, ktorá ,,uväznila" chladnejší vzduch v prízemnej vrstve. Zrážky, ktoré vypadávajú z nízkej oblačnosti preto namŕzajú a na viacerých miestach sa už teraz tvorí poľadovica.

Situácia sa zhorší večer

Vo večerných hodinách sa očakáva od západu príchod dažďových zrážok. Tie budú na povrchu namŕzať a na cestách tak bude klzko. Prvé zrážky by mali doraziť na západ a severozápad po 19-tej hodine.

Pršať bude následne na viacerých miestach, pričom najsilnejšia poľadovica sa očakáva na Strednom Pohroní, Horehroní, Gemeri a na zvyšku východného Slovenska. Tá sa tu bude tvoriť od dnešnej noci prakticky až do zajtrajšieho večera. 

Viac informácii o časovom rozpoložení zrážok a s nimi súvisiacej poľadovice sa dozviete na našom webe v sekcii výstrahy.

 

Najnovšie správy