Alpská cesta na japonský spôsob, ktorá Vás nadchne

Článok
Japonsko má na svojom území zaujímavú atrakciu, ktorá každoročne láka obrovské množstvo turistov.
Ak ste fanúšikom zimného počasia a uplynulá zima Vás veľmi sklamala, tak máme pre Vás zaujímavý tip na výlet. Je ním absolvovanie Tateyama Kurobe Alpine Route.

Tateyama Kurobe Alpine Route je názov pre úžasnú a veľkolepú zážitkovú trasu cez severné Japonsko, ktorá spája mesto Toyama a mesto Omachi v prefektúre Nagána. Táto trasa nie je prístupná pre osobné automobily, ale Japonci na tejto ceste vytvorili zaujímavé turistické miesto, ktoré každoročne láka desiatky tisíc turistov.

Na celej trase Tateyama Kurobe Alpine Route sa nachádza niekoľko dopravných prostriedkov. Trasu absolvujete napríklad autobusom, trolejbusom, lanovkou, ale aj po vlastných nohách. Dĺžka celej trasy je 37 km s prevýšením 1975 metrov.

Hlavným lákadlom tejto cesty je nádherná scenéria pohoria Tateyama, ktoré je súčasťou národného parku Chub Sangaku. Trasu každoročne lemuje až vyše 20 metrov vysoký snehový koridor.
Japonci túto trasu sprístupnili v roku 1971 a o toto miesto je enormný záujem. Absolvovanie celej trasy stojí okolo 70 €, ale zážitok z tohto miesta máte po celý život.
img