Atlantik sa rozbúril. Louisianu a Bermudy zasiahnu hurikány

14.09.2020 o 07:47 - Veronika Andrejková
  • Článok

Atlantický oceán práve sužuje niekoľko tropických búrok. Minimálne jedna z nich sa už zmenila na hurikán, ďalšie sa zosilňujú.

Atlantik sa rozbúril. Louisianu a Bermudy zasiahnu hurikány
zdroj: NASA

Západné pobrežie USA, konkrétne štát Louisiana až po hranicu s Alabamou a Floridou, zasiahne už dnes tripocká búrka Sally, ktorá blízko pred prechodom nad pevninu zosilnie nad hurikán. 

Hurikánové podmienky sa očakávajú od dnešného večera v oblastiach od Morgan City až po hranicu s Mississippi, resp. Floridou. Zasiahnuť by mal aj mesto New Orleans. V týchto oblastiach sa už obyvatelia pripravujú na príchod búrky. 

Sally by mala pokračovať k centrálnej časti Floridy, kde prinesie hlavne vysoké úhrny zrážok a teda aj povodne. Približne v strede týždňa môže postúpiť ešte ďalej nad pevninu a spôsobiť bleskové povodne aj v Alabame.

Nad Atlantikom už zúri hurikán Paulette. Ten sa pohybuje smerom na severovýchod a zasiahnuž by mal Bermudy už v najbližších hodinách. Vyčíňať by mal na celom súostroví niekoľko hodín až do popoludnia.

Hurikán spôsobí problémy aj na Veľkých Antilách a Bahamách a môže slabo ovplyvniť počasie aj na severozápadnom pobreží USA.

V Atlantiku vznikajú aj nové tropické depresie, ktoré majú vysokú šancu zosilnieť na tropické búrky až hurikány.

Najnovšie správy