Až 5 štátov v USA vyhlásilo stav pohotovosti

12.09.2018 o 10:00 - Ľubomír Franko
  • Článok

Hurikán Florence sa nezadržateľne blíži k východnému pobrežiu USA. Obyvatelia až piatich pobrežných štátov sa pripravujú na to najhoršie. 

Až 5 štátov v USA vyhlásilo stav pohotovosti

Na východ USA dorazí už počas zajtrajšieho dňa hurikán Florence. Očakávajú sa rozsiahle škody, kvôli čomu bol vyhlásený aj stav pohotovosti.

Stav pohotovosti bol vyhlásený až v piatich štátoch východného pobrežia. Ide o štáty Južná Karolína, Severná Karolína, Virgínia, Washington D.C. a Maryland. Stav pohotovosti pomôže k financovania záchranných a prípravných prác zo štátnych fondov. 

Povinná evakuácia bola nariadená v pobrežných oblastiach Severnej a Južnej Karolíny a takisto aj v pobrežných oblastiach Virgínie. Varovanie pred hurikánom Florence platí pre pobrežie dlhé až 500 kilometrov, v oblasti od mesta Duck v Severnej Karolíne až po rieku Santee River v Južnej Karolíne.

Vláda vyčlenila na prípravy pred hurikánom aj kusy dreva, ktoré slúžia na zabarikádovanie okien za účelom ochrany majetku. Rozdáva ich po 10 kusov na osobu, čo by malo byť vo väčšine prípadov dostatočné. 

Najnovšie správy