Blesk na Kysuciach udrel do haly, ktorú zapálil

22.06.2018 o 20:18 - Raková - P.M.
Článok

Na Kysuciach v noci spôsobil blesk škody za cca 2,5 milióna €. Blesk udrel do skladovej haly, ktoré začala horieť.

Blesk na Kysuciach udrel do haly, ktorú zapálil
foto: KR HaZZ v Žiline

Vo štvrtok v noci 21. júna 2018 bol krátko pred polnocou na Krajské operačné stredisko HaZZ v Žiline ohlásený požiar výrobnej a skladovej haly a dvoch autoservisov v obci Raková v okrese Čadca, uviedol portál žilinák.sk

Na miesto boli vyslaní hasiči z Hasičskej stanice v Čadci, z Hasičskej stanice v Turzovke, zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Raková, Turzovka, Korňa a Vysoká nad Kysucou.

Podľa informácií zverejnených vo viacerých médiách mal do budovy udrieť blesk. Ohnivú guľu mal dokonca vidieť na vlastné oči jeden z kamionistov, ktorý odchádzal v tom čase z práce. Požiar spôsobil obrovské škody. Hovorí sa, že na ploche 60x35 metrov spôsobil požiar škodu za približne 2,5 milióna eur.

„Po príchode bolo zistené, že ide o požiar troch navzájom prepojených hál v rozvinutej fáze horenia. V halách sa nachádzali látky podporujúce horenie. Pri zásahu bola použitá pena. K udalosti bola privolaná Polícia a Požiarnotechnický a expertízny ústav Ministerstva vnútra SR. Požiar sa podarilo lokalizovať po troch hodinách,“ informoval mjr. Mgr. Marek Panák z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline.

Na mieste zasahovalo a stále zasahuje 60 profesionálnych a dobrovoľných hasičov a bolo nasadených 15 kusov hasičskej techniky. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania.

Najnovšie správy