Blíži sa front, ktorý prinesie zrážky a citeľné oteplenie

29.03.2021 o 14:28 - Peter Minárik
  • Článok

Počasie na Slovensku začína ovplyvňovať teplý front, ktorý prinesie zrážky a oteplenie. Vplyv bude badateľný predovšetkým na oteplení. Teploty totiž budú prudko stúpať.

Blíži sa front, ktorý prinesie zrážky a citeľné oteplenie

Na našom území prevláda prevažne premenlivá oblačnosť zatiaľ bez zrážok. Dnes je však oveľa teplejšie ako počas včerajšieho dňa. Teploty sa na západnom Slovensku šplhajú až cez hodnotu +17 °C. Príjemné počasie však minimálne v niektorých oblastiach nášho územia nateraz končí. 

Cez našu oblasť totiž začal postupovať teplý front, ktorý prinesie zrážky, no postará sa o zásadné oteplenie nielen na našom území.

Zrážok bude málo

Teplý front, ktorý v týchto chvíľach začína postupovať od severozápadu prinesie už o niekoľko desiatok minút prvé zrážky do oblasti severozápadného a severného Slovenska, kde by sa slabší dážď mal vyskytovať aj počas noci.

Zrážky sa v priebehu utorka budú vyskytovať ešte v oblasti východného Slovenska a od západu sa súčasne začne oblačnosť zmenšovať a teploty začnú rásť.

Čaká nás výrazné oteplenie

Za teplým frontom k nám totiž v priebehu zajtrajšieho dňa začne od juhozápadu prúdiť veľmi teplý vzduch, ktorý sa bude dostávať prakticky do celej Európy, čo výrazne zvýši teploty.

Ako vidieť na mape tak zajtrajšie teploty budú v strednej Európe o niekoľko stupňov vyššie a od západu sa začne otepľovať. Maximálne teploty už od zajtra budú na Slovensku dosahovať hodnoty +14 až +22 °C. Nie je však vylúčené, že bude aj teplejšie.

očakávané teploty zajtra popoludní v porovnaní s pondelkom
očakávané teploty zajtra popoludní v porovnaní s pondelkom

Ako vidieť na mape teplotných anomálii, tak zajtrajšie teploty budú v našej oblasti mimoriadne nadpriemerné. V porovnaní s dlhodobým teplotným normálom, by zajtrajšie popoludňajšie teploty mali byť aj o viac ako 10 °C vyššie ako je bežné.

teplotné anomálie v utorok v porovnaní s pondelkom
teplotné anomálie v utorok v porovnaní s pondelkom

Takéto teplé počasie nás čaká niekoľko dní a to až do Veľkej noci. Tešiť sa tak môžete na príjemné jarné dni.

Najnovšie správy