Blíži sa k nám ďalšia vlna horúčav. Maximá sa dostanú nad +35°C

Článok
Počas soboty bude cez naše územie postupovať studený front. Ten však výraznejšie ochladenie neprinesie. Už v nedeľu sa začne otepľovať.

Tento týždeň sa nesie v chladnejšom duchu počasia. V stredu cez naše územie postúpil studený front za ktorým sa ešte viac ochladilo a ranné teploty klesali v dolinách aj pod +5°C. Maximálne teploty sa pohybovali v uplynulých dňoch okolo úrovne +25°C, čo je o niekoľko stupňov pod dlhodobým priemerom. Už čoskoro nás však čaká ďalšia vlna horúčav. Tá však bude trvať krátko a vydrží v našej oblasti zhruba dva dni.

Chladnejší víkend pred nami

V sobotu bude cez naše územie postupovať studený front. Ten však prinesie zrážky prakticky len na sever a východ nášho územia. Na zvyšku Slovenska sa zrážky očakávajú len výnimočne. V nedeľu sa však do našej oblasti začne od juhozápadu rozširovať tlaková výš, ktorá ovplyvní počasie na našom území do utorka.

Stred tejto tlakovej výše by sa už v nedeľu mal nachádzať nad našim územím, pričom sa bude odsúvať smerom na východ. Už v pondelok tak budeme ležať na jej zadnej strane a od juhozápadu tak k nám začne prúdiť teplý vzduch.

Tropický pondelok aj utorok

Maximálne denné teploty v pondelok vystúpia na +27 až +33°C, ale na západnom Slovensku môže byť až do +35°C.

V utorok bude ešte o stupeň teplejšie a maximá sa dostanú na +30 až +36°C. V utorok však zároveň aj teplejšie počasie skončí.

V utorok prídu búrky

Počas popoludnia začne počasie ovplyvňovať od severozápadu studený front, ktorý sa v noci na stredu bude presúvať cez naše územie. V utorok popoludní preto od severozápadu očakávajte zhoršovanie počasia a prídu búrky a dážď. Búrky môžu byť opäť aj intenzívnejšie.

V stredu budú ešte búrky doznievať na východe a od severozápadu sa bude ochladzovať. Opäť si tak od horúčav oddýchneme.

img