Blíži sa ochladenie a aj celodenné mrazy

20.02.2019 o 19:27 - Peter Minárik
  • Článok

Nasledujúce hodiny náš čaká zmena. Počasie na našom území totiž ovplyvní studený front, za ktorým k nám začne prúdiť veľmi studený vzduch od severovýchodu.

Blíži sa ochladenie a aj celodenné mrazy

Jarné počasie prechodne skončí. Charakter počasia sa nasledujúce dni dostane od zimnejšieho počasia. Zmena príde už vo štvrtok.

Cez naše územie totiž v popoludňajších hodinách začne postupovať studený front, ktorý na naše územie prinesie dážď. Snežiť bude zajtra večer len v polohách nad 1000 m n.m., no postupne bude hranica sneženia klesať.

Do piatkového rána by postupne hranica sneženia mala klesnúť na severe aj do nižších polôh, no súčasne začnú zrážky ustávať.

Od severu sa totiž nad naše územie bude natláčať oblasť vyššieho tlaku po okraji ktorej k nám prenikne chladnejší vzduch.

Zatiaľ čo vo štvrtok ešte teploty vystúpia na +6 až +13 °C, tak v piatok sa budú pohybovať len od 0 do +6 °C, na juhu môže byť ešte aj +10 °C. V porovnaní so štvrtkom sa tak v piatok ochladí najmä na severe.

Ochladenie bude v sobotu ešte výraznejšie. Denné teploty vystúpia maximálne do +5 °C, pričom na severe by mal panovať celodenný mráz. 

Pripravte sa na to, že víkendové noci budú súčasne veľmi chladné. Víkend totiž bude jasný, no v chladnom vzduchu. Na celom území bude mrznúť a v dolinách a v kotlinách môžu teploty klesať aj k -15 °C.

Najnovšie správy