Blíži sa sneženie, ktoré posype celé západné a severné Slovensko

08.04.2021 o 00:00 - Peter Minárik

K nášmu územiu sa v týchto chvíľach blíži oklúzny front, ktorý v druhej polovici noci a v priebehu rána prinesie na Slovensko sneženie. Sneh napadne na mnohých miestach.

Blíži sa sneženie, ktoré posype celé západné a severné Slovensko

Aprílové počasie v priebehu stredy prinieslo na naše územie početné snehové prehánky, pričom na západe v okolí Bratislavy sa vyskytli aj snehové búrky, ktoré naše hlavné mesto poprášilo vrstvou čerstvého snehu. V týchto chvíľach sa k nám blíži ďalšia vlna sneženia, ktorá bude plošnejšia.

V skorých ranných hodinách začne počasie ovplyvňovať oklúzny front spojený so snežením, ktoré sa začne nad naše územie rozširovať od Záhoria.

Do dnešného rána sa postupne rozsneží v Bratislavskom, Trnavskom, Nitrianskom, Trenčianskom a Žilinskom kraji. V priebehu rána a dopoludnia sa potom sneženie dostane aj do Banskobystrického kraja a do oblasti východného Slovenska.

Keďže už teraz takmer na celom našom území mrzne, tak snehové zrážky budú na našom území vytvárať snehový poprašok. V niektorých oblastiach Slovenska, predovšetkým v oblasti hôr napadne do 3 cm snehu.

Snežene bude najvýraznejšie v Žilinskom kraji, kde by počas dnešného dňa mohlo pripadnúť až do 10 cm snehu.

Dnešné ráno tak bude na viacerých miestach, vrátane nížin biele, tak si na cestách dajte pozor. Blížiaci sa oklúzny front môžete sledovať TU.