Bojujeme spoločne: Nový prezident USA pristúpil ku klimatickej dohode

21.01.2021 o 13:00 - Spojené štáty americké - Veronika Salayová
  • Článok

Nový prezident USA Joe Biden začal úradovať prakticky okamžite po nástupe do funkcie. Včera podpísal niekoľko výkonných nariadení, medzi nimi aj opätovné prinavrátenie sa k parížskej klimatickej dohode. 

Bojujeme spoločne: Nový prezident USA pristúpil ku klimatickej dohode
Foto: unsplash

Nový prezident USA Joe Biden považuje ochranu klímy za kľúčový bod vo svojej funkcii a je presvedčený o jej dôležitosti nielen pre Američanov, ale pre celý svet.

Takmer okamžite po vymenovaní vo funkcii prezidenta USA podpísal niekoľko dôležitých nariadení v otázkach ochrany klímy, boja proti pandémii či imigrácii. 

Medzi prvými podpísal aj opätovné pristúpenie Spojených štátov k parížskej klimatickej dohode z roku 2015.

Francúzsky prezident na to zareagoval slovami: „Vitajte naspäť!“ a dodal, že sme v tom spolu a budeme spoločne silnejší pri ochrane našej planéty.

Od Parížskej klimatickej dohody USA oficiálne odstúpili 4. novembra 2020 počas úradovania Donalda Trumpa. Zhodou okolností to bol deň po začiatku prezidentských volieb.

Joe Biden tak chce svojimi prvými rozhodnutiami zvrátiť všetky Trumpove predpisy a výkonné nariadenia, ktoré by mohli výrazne škodiť životnému prostrediu a verejnému zdraviu Američanov.

Najnovšie správy