Budúci týždeň sa oteplí. Čaká nás skôr jarné počasie

11.12.2020 o 12:50 - Ľubomír Franko
  • Článok

Počas stredy sa nad územie Slovenska dostal chladnejší vzduch, ktorý v niektorých oblastiach pripomenul zimné počasie. V priebehu budúceho týždňa sa oteplí a očakávame skôr jarné počasie.

Budúci týždeň sa oteplí. Čaká nás skôr jarné počasie

Chladnejšie počasie by malo na Slovensku vydržať predbežne do 15. decembra. Dovtedy budeme počas dňa na viacerých miestach najmä severného Slovenska pozorovať teploty okolo nuly, v nížinách budú teploty do +5 °C. Rána budú chladnejšie s dennými minimami často pod bodom mrazu.

Od 16. decembra sa očakáva zmena prúdenia. Po prednej strane tlakovej níže sa k nám od juhu začne dostávať teplý a vlhký vzduch. Pozorovať budeme oblačné počasie a denné maximá stúpnu na úroveň cca +3 až +8 °C.

Očakávané oteplenie po 15. decembri
Očakávané oteplenie po 15. decembri

Aj ranných mrazov bude menej, budú sa vyskytovať len ojedinele, v najchladnejšich lokalitách. Aj napriek teplejšiemu južnému prúdeniu, početnejšie zrážky neočakávame. Tie by sa mali vyskytovať až v závere budúceho týždňa, približne od 19. decembra.

Tohtoročný december je zatiaľ na Slovensku teplotne normálový, až mierne nadnormálový. Vzhľadom na predpovede počasia by ale mal skončiť ako teplotne vysoko nadnormálový. 

Aj počasie na Vianoce by malo byť nadpriemerne teplé, z hľadiska zrážok a najmä ich skupenstva je ešte stále otázne. 

Najnovšie správy