Búrková sezóna odštartuje zrejme už budúci víkend. Prídu prvé búrky

03.04.2020 o 21:49 - Peter Minárik
  • Článok

Nasledujúce dni sa začne na našom území otepľovať a teploty budú stúpať zo dňa na deň. Maximálne teploty postupne vystúpia nad hranicu +20 °C a vyskytovať by sa mali začať prvé búrky.

Búrková sezóna odštartuje zrejme už budúci víkend. Prídu prvé búrky

Pred nami je séria stabilných dní. Počasie totiž nadchádzajúce dni bude pod vplyvom rozsiahlej tlakovej výše, ktorá sa práve teraz presúva od západu cez strednú Európu smerom na východ. 

Táto tlaková výš prinesie to, že nasledujúce dni nemusíte pozorne sledovať predpoveď počasia. Stále totiž bude prevažne slnečno, bez zrážok a sucho. Žiadna zmena nás nečaká.

Postupne, ako sa stred tlakovej výše dostane nad Pobaltie a východnú Európu začne po zadnej strane tejto tlakovej výše prúdiť teplejší vzduch a teploty začnú postupne stúpať.

Očakáva sa, že už v strede budúceho týždňa by maximálne teploty mali na našom území stúpať až nad hranicu +20 °C a Veľkonočné sviatky by mali priniesť teploty od +15 do +23 °C.

Takéto zvyšujúce sa teploty však postupne odštartujú aj búrkovú sezónu. Teplý vzduch, ktorý k nám bude prúdiť od juhu totiž bude aj vlhký a tak sa začne postupne labilizovať.

Počas budúceho víkendu sa v našej oblasti očakáva prítomnosť plytkej oblasti nižšieho tlaku, ktorá dopomôže rozvoju búrkovej činnosti. 

Na prvé búrky na našom území sa môžete tešiť už v priebehu Veľkonočného víkendu. Viac o situácii a vývoji na nasledujúce dni nájdete TU.

Najnovšie správy