Búrkový komplex priniesol viac ako 8000 bleskov a popadané stromy

29.07.2020 o 00:02 - Peter Minárik
  • Článok

Cez naše územie naďalej postupuje studený front za ktorým sa ochladzuje. Na čele frontu sa vyskytujú výrazné búrky, ktoré sú sprevádzané prívalovými zrážkami. Silný nárazový vietor aj vyvracia stromy.

Búrkový komplex priniesol viac ako 8000 bleskov a popadané stromy

Búrkový komplex, ktorý stále postupuje cez naše územie priniesol už tisícky bleskov, silný nárazový vietor, ktorý vyvracal stromy a prívalové zrážky.

Najviac zrážok spadlo počas búrky na severozápade Slovenska. Skalica eviduje 46,6 mm a Brezová pod Bradlom 42,1 mm. Na ďalších miestach severozápadného Slovenska spadlo od 10 do 30 mm zrážok.

Najväčším problémom dnešných búrok je však nárazový vietor, ktorý lokálne vyvracia stromy. Pravdepodobne najhoršie zatiaľ dopadlo mesto Skalica, kde vietor vyvrátil niekoľko stromov a to aj na samotnom námestí. Vietor však vyvracal stromy aj v Piešťanoch a na Kysuciach.

Na čele búrkového komplexu dochádza k vysokej bleskovej aktivity. Za utorok udrelo na našom území 8500 bleskov a búrky stále pokračujú.

V týchto chvíľach búrkový komplex postupuje stredným Slovenskom, kde začína pomaly slabnúť. Stále je však pomerne aktívny na západe a predovšetkým v Podunajskej nížine, kde sa naďalej vyskytuje aj silný nárazový vietor.

Búrky môžu na našom území zotrvať až do ranných hodín, no budú pomaly slabnúť.

Najnovšie správy