Búrky aj včera spôsobili značné škody, najmä v obci Jovice pri Rožňave

04.07.2020 o 11:30 - Dominik Cenkner
  • Článok

Včerajší deň sa niesol v znamení dažďa na západnom Slovensku a búrok, ktoré sa postupne presunuli zo stredného Slovenska ďalej smerom na východ. Miestami boli sprevádzané prívalovými zrážkami, ktoré vyvolali bleskové povodne.

Búrky aj včera spôsobili značné škody, najmä v obci Jovice pri Rožňave
Blesková povodeň v obci Jovice, Foto: Facebook.com/InfoNoviny

V skorých ranných hodinách ešte doznievali búrky zo štvrtka, následne búrková aktivita na chvíľu utíchla, ale už v dopoludňajších hodinách sa začali tvoriť nové búrky na strednom Slovensku.

Kvôli pretrvávajúcej oblačnosti neboli prvé búrky veľmi silné, to sa však zmenilo pri ich následnom presune. Sprevádzané boli prívalovými zrážkami, ktoré spôsobili problémy v okolí Košíc, Prešova či Rožňavy.

V oboch krajských mestách na východe Slovenska zaplavilo niektoré úseky ciest. Vodiči hlásili problémy taktiež na D1 Košice - Prešov, kde sa dokonca stala aj dopravná nehoda.

Oveľa väčšie škody však spôsobila blesková povodeň v obci Jovice v rožňavskom okrese. Aj keď tam podľa zrážkomerných údajov spadlo „len“ okolo 20 mm zrážok, z radarových údajov vyplýva, že to mohlo byť aj viac. Voda tam zatopila nielen miestnu cestu, ale aj záhrady a rodinné domy.

Dnes sa prehánky či búrky očakávajú najmä na strednom Slovensku. Nemali by však byť až tak intenzívne ako tomu bolo včera.

Najnovšie správy