Búrky dorazia už v stredu dopoludnia. Popoludní budú intenzívne

09.06.2020 o 21:55 - Peter Minárik
  • Článok

Ďalšie búrky sa črtajú na našom území. Dorazia už v stredu dopoludnia zo susedného Maďarska a v priebehu dňa naberú na našom území na intenzite.

Búrky dorazia už v stredu dopoludnia. Popoludní budú intenzívne

Nad Slovensko mieria ďalšie výrazné búrky. Tie by sa nad naše územie mali prihnať už v ranných hodinách od juhu zo susedného Maďarska a postupovať by mali smerom k severozápadu, pričom búrky predovšetkým popoludní naberú na sile.

Prvé búrky môžete na našom území očakávať už v priebehu ranných a dopoludňajších hodín v oblasti Podunajskej nížiny a v oblasti Banskobystrického kraja. Tieto búrky by mali byť sprevádzané predovšetkým prívalovými zrážkami.

Do obeda sa búrky rozšíria a vyskytovať sa budú na väčšine západného a stredného Slovenska, pričom naďalej bude najnebezpečnejším sprievodným javom prívalový dážď. Západné a stredné Slovensko musí s búrkami počítať aj v priebehu popoludňajších hodín a to už búrky dorazia aj na východ.

Na východnom Slovensku začne rozvoj búrkovej činnosti po 13:00-14:00, pričom aktuálne behy numerických modelov naznačujú, že je tu pravdepodobnosť aj výskytu silnejších tzv. supercelárnych búrok, ktoré môžu byť sprevádzané aj krúpami.

Rozvoj búrkovej činnosti by mal slabnúť vo večerných hodinách. V priebehu stredy však budú búrky pomerne intenzívne, a tak sa pripravte aj na možný výskyt nebezpečných sprievodných javov. Viac o situácii vo vašom okrese si pozrite TU.

Najnovšie správy