Búrky, krupobitie a teplo. Čaká nás zaujímavý týždeň

08.06.2020 o 11:09 - Veronika Salayová
  • Článok

Víkend sa na Slovensku niesol v znamení prehánok, búrok, krupobití, ale aj vysokých teplôt, ktoré v nedeľu prekročili hranicu +30 °C.

Búrky, krupobitie a teplo. Čaká nás zaujímavý týždeň
Foto: pexels

Máme za sebou zaujímavý víkend, ktorý na Slovensko priniesol veľmi rozmanité počasie. Hlavne nedeľa bola na našom území veľmi dynamická.

Na území Slovenska sa prehnalo mnoho búrok, padali ľadové krúpy, ktoré v Michalovskom okrese dosahovali veľkosť okolo 5 centimetrov. Intenzívne zrážky spôsobili lokálne záplavy a vyliatie vodných tokov, ako napríklad v Zborove, kde sa z brehov vylial miestny potok.

Letné teploty panovali včera najmä na východnom Slovensku, kde v obci Vysoká nad Uhom namerali po 14. hod. +30,3 °C. Teplo bolo v nedeľu aj na ďalších miestach na Slovensku. V Bardejove teplota vystúpila na +29,3 °C, v Slovenskom Grobe na +29,2 °C a v Čaklove bolo napríklad +28,9 °C.

Dážď nás neopustí ani nasledujúce dni. Dnes nás čakajú búrky v popoludňajších hodinách na severe a východe krajiny.

Výrazné búrky sa vyskytnú opäť v utorok, kedy by sa mali vyskytnúť na celom Slovensku a daždivo by malo byť na niektorých miestach Slovenska aj počas stredy a štvrtku.

Piatok prinesie slnečnejšie počasie, pričom denné teploty sa budú pohybovať do +28 °C, a víkend by mal priniesť ešte vyššie denné teploty do +30 °C.

Najnovšie správy