Búrky, ktoré včera udreli na východe Slovinska, spôsobili veľké škody

22.07.2020 o 20:00 - Dominik Cenkner
  • Článok

Prekmurie, najvýchodnejšiu časť Slovinska, včera večer zasiahli supercelárne búrky, ktoré boli sprevádzané výdatnými zrážkami, silným vetrom a krupobitím. Výsledkom sú škody na úrode či domoch obyvateľov.

Búrky, ktoré včera udreli na východe Slovinska, spôsobili veľké škody
Búrka na východe Slovinska spôsobila značné škody, Foto: Goran Perković

Búrky, ktoré sa včera prehnali východným Slovinskom, za sebou zanechali veľkú spúšť. V regióne Goričko padali krúpy, ktoré zničili značnú časť úrody.

Správa Slovinskej republiky pre civilnú ochranu a pomoc pri katastrofách taktiež informovala aj o strhnutých strechách v dôsledku silného vetra či veľkom množstve bleskov, ktoré oblasť zasiahli.

Tie spôsobili aj požiar neďaleko mesta Puconci, keď do jedného zo stromov udrel blesk. Oheň sa našťastie hasičom podarilo rýchlo zastaviť.

Búrky boli okrem toho sprevádzané aj prívalovými zrážkami, ktoré spôsobovali bleskové povodne. Miestni obyvatelia v spolupráci so záchrannými zložkami tak mali plné ruky práce s odčerpávaním vody.

Meteorológovia očakávajú v Slovinsku búrky aj v najbližších dňoch. Situácia by sa mala zlepšiť v sobotu, kedy by malo prevládať slnečné počasie.

Najnovšie správy